Radisson Hotel İzmir Aliağa’ya açılış ödülü

Radisson Hotel İzmir Aliağa, 500 yılı aşkın tarihe sahip Helvacı Kilimi’ni yeniden canlandırdığı çalışmayla “En İyi Proje” ödülüne layık görüldü.

Radisson Hotel İzmir Aliağa, açılış sürecinde özellikle bölge halkına destek olmak ve geleneksel el sanatlarını tanıtmak adına 500 yılı aşkın tarihe sahip “Helvacı Kilimi”nin yeniden hayat bulması için proje başlattı. Yöre kadınlarıyla birlikte çalışmalar yapan ve aynı zamanda UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Bergama’ya özgü parşömen kâğıdı da otel açılış mektubu olarak tasarlandı.

Radisson Hotel İzmir Aliağa, parşömen ve yöre kadınların dokuduğu Helvacı Kilimlerini konuklarına armağan etti ve açılış sürecindeki başarılı pazarlama ve halkla ilişkiler faaliyetlerinden dolayı Doğu Avrupa, Rusya, Türkiye Radisson Otelleri halkla ilişkiler projeleri arasında “Örnek Çalışma: En iyi Proje” seçildi.

Bağlı bulunduğu EEURT bölgesinde diğer Radisson markalı oteller ile yarışan ve yapılan oylama sonucunda bu ödülü alan Radisson Hotel İzmir Aliağa ekibi, bölgenin tarihi ve kültürel mirasını ulusal ve uluslararası platformlarda duyurmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Ekip, İzmir’in yanı başındaki bu eşsiz coğrafyanın keşfedilmeyi beklediğini, bölgenin tanıtılması adına çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

Sosyal Medya'da Paylaşın