Polen Gıda Yurt İçi Satış Müdürü Eren Dikmen: “Pastacılık sektörünün ihtiyacı olan ürünleri yenilikçi bir bakış açısıyla pazara sunuyoruz”

Polen Gıda’nın serüveni 1997 yılında başlıyor. Sahip olduğu kalite ve inovasyon değerleri ve sürekli büyüme misyonu ile bugün 3 farklı bölgede bulunan fabrikalarında; pastacılık, çikolata, ekmekçilik ve un geliştiriciler ürün gruplarında hizmet veriyor. Üretim ve satışını hem yurt içinde, hem de yurt dışında 60’tan fazla ülkeye gerçekleştiren Polen Gıda’yı Yurt İçi Satış Müdürü Eren Dikmen’den dinledik.

Polen Gıda, kurulduğu günden bu yana yatırımlarını insan odaklı yapan bir firma. Her başarının arkasında güven, bilgi ve tecrübenin olduğunu bilerek, sektörün öncelikli beklentileri ve sorunlarının çözümüne yönelik inovatif ürünler sunmaya gayret ediyor. Ar-Ge alt yapısı, teknolojik yatırımlar ve satış gücüyle ön plana çıktıklarını ifade eden Eren Dikmen, “Devamlı geliştirdiğimiz inovatif ürünlerle Tübitak ve Bilim Teknoloji Bakanlığı’nın bu sektörde sayılı firmaya verdiği Ar-Ge Merkezi akreditasyonunu almayı ve korumayı başaran ender firmalardan biriyiz” diyor.

“Sektörde öncü firma pozisyonunda olmaya gayret ediyoruz”

Polen Gıda, üretimini ve satışını yaptığı ürünlerin nerede ve nasıl kullanıldığını çok iyi bilerek, genel ihtiyaçları karşılayan ve aynı zamanda şeflerin işlerini kolaylaştıran ürünler geliştirmeye devam ediyor. “Sınırları olmayan, yaratıcılığın engellerini kaldıran ve lezzet odaklı ürünleri standart olarak sunuyoruz” diyen başarılı isim, “Pastacılık grubu tek başına ayrı bir dünya. Şeflerimiz bu renkli dünyada hayallerini ürüne dönüştürürken; zaman tasarrufu sağlayan ve standart, kalitede ürünler sunarak, vitrinlerdeki ürünlere değer katmaya çalışıyoruz. Keklerden kremalara, şantilerden kaplama soslarına pastacılık sektörünün ihtiyacı olan tüm ürünlerini yenilikçi bir bakış açısı ile farklı niteliklerde ürünleri geliştirerek pazara sunuyoruz. Yine aynı grupta dünya trendlerini takip ederek yeni nesil soslar, velvet (kadife) kekler, ganaj soslar gibi ürünlerle sektörde öncü firma pozisyonunda olmaya gayret ediyoruz.”

“Donuk ürün geliştiriciler özellikle odaklandığımız ürün gruplarımızdandır”

Polen Gıda, diğer ana gruplardan biri olan çikolata ürün grubunda ise; Ar-Ge, üretim, satış ve bayi kanallarının gücü ile pazarın aradığı ve talep ettiği markalardan biri olmayı başarıyor. Genel çikolata ürün gruplarına ilave olarak; farklı kullanıma uygun ve çok fonksiyonlu yeni nesil ısıya dayanıklı ürünlerle bu ürün grubunu güçlendiriyor. Ekmekçilik ürün grubundan da söz eden Eren Dikmen, “Kullanım amaçlarına yönelik tüm unlu mamullerde, son ürünün kalite, raf ömrü, tat ve genel yapısal özelliklerini en üst düzeye taşıyacak geliştiriciler, ekmek miks ve premiksleri ve ekşi gruplarından oluşmaktadır. Son yıllarda tedarik zinciri noktasında elzem olan donuk üretim ve lojistik süreçlerinde standart ürünler sunmak adına sektöre hizmet vermekte olan üreticilere yönelik hayat kurtaran donuk ürün geliştiriciler özellikle odaklandığımız ürün gruplarımızdandır” ifadelerini kullanıyor.

“İnovatif ürünlerle sektöre yön vermeye devam etmek istiyoruz”

Polen Gıda’nın hedef kitlesini gıda sektörünün gelişmesine, katma değerli ürünler üretmesine katkı sağlayan işletmeler ve sektör paydaşlarından olan şefler ve şef adayları oluşturuyor. Firmanın ürünlerini ise; pastane, fırın ve unlu mamullerde, restoranlarda, otellerde ve butik cafe’lerde görmek mümkün. “Polen Gıda olarak dünya genelinde sektörün öncü firmalarından olmak hep ana hedefimizdi” diyen Dikmen sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Yakın gelecekte de bulunduğumuz pazarlarda inovatif ürünlerle sektöre yön vermeye devam etmek istiyoruz. Benzer ürün üretimi ve satışını yapan firmaların takip ettiği, yenilikçi firma pozisyonumuzu korumak için çaba göstereceğiz. Sektör tüketicileri bizlerden hep doğal ve farklı tatlar beklemekteler. Bu anlamda pazarda en çok kullanılan ürünleri doğal renklendirici ve aromalar ile en iyi lezzet ve standart kalitede sunmaya çalışıyoruz. Bunun en iyi örneklerinden diyebileceğimiz ve son dönemde geliştirdiğimiz iki üründen bahsetmek isterim. Boncream Krem Şanti & Krem Patiseri; bu ürünler doğal tat ve yapının yanında kullanıcılara çok yönlü bir kullanım alanı sunmaktadır. Tek başına güzel bir damak tadı oluşturmasının yanında sıvı şanti, krema ve süt gibi ürünlerle kullanımında farklı lezzetler hazırlanabilmektedir. Velvet kekler ise son yıllarda fenomen hale gelen, doğal renklendiriciler ve aromalarla zenginleştirilmiş çok renkli kadife kek grubumuz ise vitrinlerde görsel bir şölen sunmaktadır.”

Sosyal Medya'da Paylaşın