Özel tatlar deneyimlemek için: RATIONAL’den yeni VarioSmoker

Tütsülemek; ABD’ de bir gelenek, Avrupa’da ise daha fazla meraklısı oluşuyor. Yiyecekleri korumanın ve yeni tatlar ortaya çıkarmanın eski ama karmaşık bir yöntemi. Akıllı mutfak ekipmanları sayesinde günümüzde tütsülemek çok daha kolay ve güvenilir. Örneğin, yeni iCombiPro buharlı kombi için geliştirilmiş olan yeni VarioSmoker ile. VarioSmoker, pişirme sistemine USB üzerinden bağlanır, bir açma kapama anahtarı ile başlatılır ve akıllı pişirme fonksiyonları ile kontrol edilir. Sonuç: bir dokunuş ile tütsülenmiş yiyecekler.

RATIONAL Türkiye Kurumsal Şefi Melih Kümbüloğlu, “ Balık, et ve sebzeler VarioSmoker ile aynı anda pişirilip tütsüleniyor ve çok özel bir tada sahip oluyor.” diyor. Kullanıcı için işi olabildiğince kolaylaştırmak ve başarıyı garantilemek için VarioSmoker’ı iCombiPro’ya bağladıktan sonra pişirme fonkiyonları, buharlı kombi fırının pişirme zekası olan iCookingSuite’de görüntülenir.

Tütsüleme öncesi aşamalar seçilen ürünlerin yoğunluğu ve aroması ayarlanabilir.Talaş veya peletler gibi tüm yaygın tütsüleme malzemeleri, tütsüleme kutusu içine yerleştirilir. Aroma ve yoğunluk, tütsüleme malzemeleri seçimi, pişirme kabinindeki sıcaklık ve hammaddelerin hazırlanması bir kombinasyon sonucu belirlenir. iCombi Pro istenilen sonucun sorumluluğunu üstlenir. Ayrıca yoğun tütsü kokusu da dahil olmak üzere tüm izleri ortadan kaldıran iCareSystem programı ile temizlik işininde üstesinden gelir. Kullanımdan sonra, VarioSmoker alandan tasarruf sağlayan bir tutucuya asılabilir. Tutucuyu doğru yükseklik için ayarlayabilirsiniz. VarioSmoker, 1997’den beri tüm RATIONAL buharlı kombi ünitelerinde manuel modda kullanılabilir. Henüz füme meraklısı değilseniz, bu çözümün hem şefleri hem de misafirleri etkileyeceğinden emin olabilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaşın