Mezzaluna mükemmelliğin kapısını zorluyor

Mezzaluna gerçek İtalyan lezzetlerini, sıcak ve konforlu bir ortamda sunuyor. Yemeklerinde kullandığı ürünleri mevsimsel malzemelerden seçen marka, menüsünü de her mevsim yeniliyor. Lezzetiyle tüm dünyaya nam salan İtalyan lezzetlerinin adresi Mezzaluna’yı Executive Chef Fabio Brambilla’dan dinledik.

Mezzaluna, Milanolu iş adamı Aldo Bozzi ve Floransalı ünlü mimar Roberto Magris tarafından 1984 yılında New York’ta kurulan bir İtalyan restoranı. 1995 senesinde ise Amerika’nın dışında ilk olarak Türkiye’de açılıyor. Yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübeyi mevsimsel ürünlerle birleştirdiklerini belirten Fabio Brambilla, “Çok nitelikli lezzetler hazırlıyoruz. Hazırladığımız her menüde ve lezzette bir öncekinin üzerine çıkmaya çalışıyoruz. Bu yöntemle de mükemmelliğin kapısını zorluyoruz. Bu duruşun Mezzaluna’yı Mezzaluna yapan unsur olduğunu düşünüyorum” diyor.

Profesyonel bir gastronomi yolculuğu
Milanolu şef Brambilla, mutfağa küçük bir kasaba fırınında başlıyor. Sonraki dönemlerde farklı mutfaklarda çalışıp nihayetinde İsviçre’de restoranlarda sezonluk işler almaya başlayan deneyimli şef, Milano’da Amerigo Vespucci Aşçılık Enstitüsü’nden mezun oluyor. Sonrasında ABD’de bir İtalyan restoranının iş teklifini kabul edip farklı pozisyonlarda becerilerini geliştiriyor. Profesyonel gastronomi yolculuğunun kendisini; dünyanın dört bir yanına götürdüğünü dile getirerek, “Grand Hyatt İstanbul ve Park Hyatt İstanbul’da executive şef olarak çalıştıktan sonra d.ream bünyesine katıldım. Şu anda Mezzaluna’nın marka şefliğinin yanı sıra d.ream yönetici şefi olarak görev yapıyorum. İstanbul’a gelmeden hemen önce ise Buenos Aires’teki Palacio Duhau Park Hyatt Otel’de Executive Şef olarak çalışıyordum. Diğer deneyimlerim arasında Four Seasons Bosphorus Otel’de, Grand Hyatt Santiago’da ve Park Hyatt Milano’da executive şeflik yer alıyor. Öte yandan “Party Food” adlı bir kitaba da imza attım” açıklamalarında bulunuyor.

İtalyan mutfağına has lezzetler
Mezzaluna İtalyancada “yarım ay” anlamına geliyor, İtalyan mutfağına has lezzetleri erişilebilir kalite anlayışıyla sunan marka, sonbahar menüsünde domatesli “Bruschetta” ve kremalı mantar çorbası “Porcini” lezzetleriyle öne çıkıyor. Ana yemek olarak sunulan “Calamari Alla Griglia” ızgara kalamar, karışık yeşillikler ve çıtır kabak cipsleriyle servis edilirken, karışık yeşillik, limon, kapari ve domates sos ile harmanlanan “Filetto D’orata Alla Castellammarese” lezzetiyle beğeni topluyor.

“Geleneksel ve modern İtalyan mutfağını harmanlıyoruz”
“Menüyü oluştururken geleneksel ve modern İtalyan mutfağını harmanlıyoruz” diyen Fabio Brambilla sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bunun yanı sıra mevcut menümüz dışında 2 ayda bir İtalya’nın farklı bölgelerine yönelik spesiyal menüler oluşturuyoruz. Bu anlamda menülerimizi oluştururken ciddi bir araştırma ve değerlendirme süreci yaşıyoruz. En çok sevilen lezzetler olarak net bir ayrım yapmak pek mümkün değil ancak misafirlerimizin en çok sevdiği ve tercih ettikleri arasında en başta Mezzaluna pizzaları geliyor diyebiliriz. Taş fırında pişirdiğimiz pizzalarımız imza lezzetlerimiz arasında bulunuyor. Bunun yanı sıra ev yapımı makarnalarımız İtalyan mutfağı severlerin beğenisini kazanıyor. Deniz mahsullü lezzetlerimiz ve salatalarımız da oldukça ilgili görüyor.”

“Yılbaşı sezonu için spesiyal menüler üzerinde çalışıyoruz”
Mezzaluna, yeni sezonda yenilenen menüsünün yanı sıra farklı spesiyal menülerin de hazırlığı içinde. Kısa zaman içinde misafirlerini farklı İtalyan lezzetleri ile buluşturmaya hazırlandıklarını belirten başarılı şef son olarak, “Yılbaşı sezonu için de farklı spesiyal menüleri üzerinde çalışıyoruz. Ayrıca İtalya’nın meşhur Noel keklerinden de şubelerimizde servis ediyor olacağız” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın