Hilton İstanbul Bomonti’nin mutfağı Alexis Atlamazoğlu’na emanet

Hilton İstanbul Bomonti, geçtiğimiz Nisan ayında başarılı şef Alexis Atalamazoğlu’nu bünyesine kattı. 2001 yılından bu yana dünya çapında Hilton’a bağlı otellerin mutfaklarında çeşitli görevlerde bulunan Executive Chef Atlamazoğlu’ndan mutfak hikayesini, otele getirdiği yenilikleri ve bundan sonraki çalışmalarını dinledik.

İstanbul’un yükselen değeri Bomonti’de yer alan Hilton İstanbul Bomonti, çağdaş tasarımı ve şık ambiyansı ile şehrin en büyük oteli. Farklılığını bünyesine kattığı başarılı şef Alex Atlamazoğlu ile taçlandıran otel, Türk gastronomisine kazandırdığı birbirinden farklı restoranları ile de adından söz ettiriyor. Hilton İstanbul Bomonti’nin bir parçası olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Alexis Atlamazoğlu, “Önümüzdeki zamanlarda birlikte çok daha güzel işlere imza atacağız” diyor.

“Deneyimlerimi Hilton İstanbul Bomonti ile pekiştirdim”
Alexis Atlamazoğlu, farklı bir alanda ilerlerken kendini ait hissettiği yerin mutfak olduğuna karar veriyor ve eğitiminde U dönüşü yapıyor. Mutfak hayatına 2001 yılında başlayan deneyimli şef, o hikayeyi şöyle anlatıyor: “Atina’ya gıda mühendisliği okumak için gittim ancak her zaman gönlümde olan aşçılığa yöneldim. Ve yine Atina’da eğitimimi tamamladım. İlk olarak 2001 yılında Hünkar Restaurant çalıştım ve stajımı Hilton İstanbul Bosphorus yaptım. İlerleyen yıllarda çalışma fırsatı bulduğum Hilton Atina, Hilton Sdyney, Hilton Rodos ve Conrad İstanbul Bosphorus’ta edindiğim deneyimlerin de, kariyerime büyük etkisi oldu. 1 Nisan 2019’da ise deneyimlerimi Hilton İstanbul Bomonti’nin Executive Chef’i olarak pekiştirdim.”

Şehir otelciliğinin önemli noktalarından biri
Hilton İstanbul Bomonti, farklı konseptteki restoranları ile şehir otelciliğinin önemli noktalarından biri oluyor. Ana restoran The Globe’de; kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği servis edilirken, Sushi Lounge’ta ise her gün saat 18:00 itibariyle şehrin en özel sushilerini tadabileceğiniz bir ortam sağlanıyor. Otel ayrıca 34’üncü katında yer alan Cloud 34 roof-top’ta ise imza kokteylleri ve İstanbul manzarası ile şehrin en önemli buluşma noktalarından biri oluyor.

“Misafir portföyümüzün beklentilerini göz önüne alıyoruz”
Atlamazoğlu, outletlerin karakterlerine uygun menüler hazırladığını belirterek, bu çalışmalara kendi yorumunu kattığını dile getiriyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor: “Menü içeriklerine karar verirken misafir portföyümüzün beklentilerini göz önüne alıyoruz. Menülerimizi ‘Lezzetli, samimi ve içtenlik dolu’ olarak tanımlayabilirim. Lezzetlerimiz arasında ızgara çeşitlerimizden, sofistike salatalara, geleneksel tencere yemeklerimizden bougatsa tatlısına kadar yeni ürünlere rastlamak mümkün. Cloud 34 barımızın menüsünde ise dana eti tataki, ördekli kızarmış rulo börek, kızarmış sebzeli wonton gibi Asya mutfağından çok özel atıştırmalıklar yer alıyor.”

“Yeni menümüz ‘Ege’nin Lezzeti’ adını taşıyacak”
Alexis Atlamazoğlu, konferans ve etkinlik menülerinde de yeni sezon için değişiklikler yapmayı planlıyor. Tabaklarda farklılık yaratacaklarını dile getirerek, “Sushi Lounge’da servis ettiğimiz sushi menümüze önümüzdeki günlerde poke bowl sunumları ekleyeceğiz. Öte yandan çeşitli zeytinyağlarının orijinal tatlarını ortaya çıkarabilecek özel bir menü hazırladık. Mevsimine uygun organik salata, yabani yeşillikli arpa şehriye, damla sakızlı zeytinyağında poşe edilmiş ve mühürlenmiş deniz levreği ve fıstık, matcha ve limonlu kekin yer aldığı menümüz ‘Ege’nin Lezzeti’ adını taşıyacak” ifadelerini kullanıyor.

Başarılı şef, Hilton İstanbul Bomonti’de her gün farklı bir hikayeye uyanıyor. Otelin günlük operasyonunun yanı sıra görevde bulunduğu süre içerisinde pek çok önemli toplantı, davet ve konferansa ev sahipliği yapan Atlamazoğlu, son olarak “Otellerimizle iletişimimiz çok yüksek” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın