Meal Box’ın mutfağı deneyimli şefe emanet!

Türkiye’nin lider paketli yemek markası Meal Box, mutfağındaki lezzet ve çeşitliliği artırmak amacıyla yeni bir yapılanmaya gitti. Deneyimli şef Emiğra Bayrak ile anlaşan Meal Box, “paketli yemekte gastronomi lezzeti aranmaz” algısını kırmaya hazırlanıyor.

Bireysel ve kurumsal abonelik modeliyle, her ihtiyaca uygun paketli yemek hizmeti sunan Meal Box, alanında uzman isimlerle mutfağını güçlendirmeye devam ediyor. Uzman aşçılar, gıda mühendisi, diyetisyen ve şeflerden oluşan Meal Box’ın mutfak kadrosuna son olarak deneyimli şef Emiğra Bayrak katıldı.

Emiğra Bayrak, Kadir Has Üniversitesi İstanbul Culinary Enstitüsü’nde aşçılık eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli otel ve restoranlarda deneyim kazandı. Ağırlıklı olarak vejeteryan ve vegan beslenme üzerine çalışarak, sağlıklı beslenme alanında uzmanlaşan Bayrak, Meal Box’ta Executive Chef olarak göreve başladı.

Alanında lider bir marka olan Meal Box’ın, sunduğu eşsiz lezzetlerinin de lider olacağını belirten Emiğra Bayrak; “Çoğu kişiye göre, hazır ve paketli yemeklerle yemeğin keyfine varılmaz, amaç sadece karın doyurmaktır. Oysa Meal Box, kurulduğundan bu yana lezzet ve hijyen odağında menüler hazırlayarak bugünkü liderlik konumunu almış. Şimdi amacımız, lezzet çıtasını daha da yukarı taşımak. Daha zengin menüler, iştah açan yepyeni sunumlar, farklı pişirme stilleriyle yaratılan farklı lezzetler, hem yöresel hem de dünya mutfağından tarifler ile Meal Box’ı her öğünde vazgeçilmez kılacağız” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın