Madrid Fusión 2022’nin 2. gününde yaratıcılık vurgulandı

Madrid Fusión Alimentos de España’nın dün gerçekleşen ikinci gününde yine bazı önemli şeflerin sunumları yer aldı. Benzersiz bir şarap seçkisinin sunulduğu etkinlik, çikolata ve özel tatlılardan oluşan tadımlar içerdi.

Dabiz Muñoz üçüncü şubesi olacak RavioXO’nun açılışını müjdeledi
DiverXO’dan gelen Dabiz Muñoz, benzersiz konservelenmiş sardalya sunumu konferans salonunda çok büyük bir kalabalığı cezbetti. İzleyicilerin çeşitli konulardaki sorularını yanıtlayan Muñoz, yorumları ile kişiliğini ve başarılı şefliğini tasvir etti. Madrid’deki iki restoranı DiverXO ve StreetXO’dan bahseden Muñoz, üçüncü şubesi olacak RavioXO’nun açılışını duyururken, “Risk almaya devam etmemin tek yolu, yeni zorluklar aramaktır” açıklamalarında bulundu.

DiverXO’da Çin, İtalya, İspanya ve Arjantin’den geniş bir yorumla makarna ve köftelerin sunulacağından bahseden Dabiz Muñoz, hala mutfakta gerçekleştirmesi gereken birçok hayalinin olduğunu da açıkladı. Muñoz, mavi yüzgeçli ton balığı kombucha’dan Valencia’ya özgü fıstıklarla yapılan cacau del collet yahnisine kadar en temsili tekniklerden bazılarını sundu.

René Redzepi, şefi Andoni Luis Aduriz’in gündeminde avangard mutfak vardı
Avangard Danimarka mutfağına odaklanmasıyla da hatırlanacağa benzeyen bu yılki Madrid Fusión Alimentos de España’da Alchemist’in şefi Rasmus Munk, bütünsel mutfağı hakkında bir sunum yaptı. The World’s 50 Best listesine göre 2021’de dünyanın en iyi şefi olan René Redzepi, şefi Andoni Luis Aduriz ile avangard mutfağı gündeme taşıdı.

Şarap Ustası Sarah Jane Evans, çikolata ve şarap çalışması ile izleyenleri büyüledi
İspanya’nın sunumuyla ikinci gün fark edilir derecede keyifli hale geldi. Sabahın ilk seansında Şarap Ustası Sarah Jane Evans, “Çikolatayla çok iyi giden İspanyol şarapları” konseptli çalışmalarıyla izleyenleri kendine hayran bıraktı. Eski elBulli Restaurant şarap garsonu Ferran Centelles, Albert Adriá, Espaisucre’den şef Jordi Butrón ve Madrid Fusión 2021’de Yılın Genç Pasta Şefi seçilen Fátima Fondillon ve buzlu şarapların tatlılarla eşleştirilmesi inceliklerini gösterdi.

Barselona’da yaşayan Amerikalı yazar ve gazeteci Matt Goulding tarafından yönetilen bir yuvarlak masa tartışmasında ise doğal şaraplar tartışıldı. Santiago Lastra ve Londra’daki Kol Restoranı’nda şef ve sommelier olan Anthony Gopal, Barselona’daki Gresca Restoranı’nda Rafael Peña ve Madrid’deki Montia Restoranı’ndan Daniel Ochoa şaraplar ve daha fazlasını tartıştı. Etkinlik bugün 3. günüyle sürüyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın