Londra’nın ilk İtalyan restoranı Scalini, İstanbul’da unutulmaz bir gastronomi deneyimi sunuyor

İlk kez 1988 yılında kapılarını açan ve Londra’nın ilk İtalyan restoranlarından biri özelliği taşıyan Scalini, dünya çapında ünlü mutfağı ve geleneksel bir İtalyan restoranının sıcaklığını koruyan şık atmosferiyle, İstanbul’da misafirlerini ağırlıyor.

Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul bünyesinde yer alan Scalini İstanbul İtalyan mutfağının en seçkin örneklerini aile sıcaklığı taşıyan atmosferinde sunuyor. Menüsü Baş Şef Luigi Ferraro’nun Scalini’nin açılışından beri sürdürdüğü geleneksel İtalyan mutfağına yenilikçi ve samimi dokunuşlar yapan felsefesini yansıtıyor.

Başlangıçlarda restoranın adını taşıyan spesiyalleri avocado caldo ve mista Scalini ile başlayan, taze makarna ve risottolarla İtalyan sofralarının samimi ve lezzetli geleneğini taşıyan menüsü ile dikkat çekiyor. Menüde yer alan spaghetti all’ astice, fettucine al ragu bianco & tartufo nero ve gamberoni fra diavola gibi lezzetler misafirleri İtalya’da bir gurme yolculuğuna çıkarıyor. Deniz levreği (branzino al cartoccio), risotto ile servis edilen fırınlanmış dana ossobuco ve tereyağlı ve limon soslu tavuk (pollo al limone) ise damakta tat bırakan iddialı lezzetlerden. İtalyan mutfağının en nadide tatlılarının da unutulmadığı menüde klasik tiramisu ve ılık çikolata soslu profiterole damak çatlatan lezzetleri ile Scalini İstanbul misafirlerini bekliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın