Kitchen Craft Town Kurucuları Selin Heper ve Mustafa Güneş: “RATIONAL’in bize kazandırdığı en önemli kolaylık zaman oldu”

Kitchen Craft Town, sıcacık iç mekân tasarımı ve başka yerde  karşılaşamayacağınız New York lezzetleri menüsüyle Ankara’da hizmet veriyor. Lezzetleriyle olduğu kadar huzur dolu bahçesiyle de keyifli vakit geçirmenize olanak sağlayan mekânın mimarları ise kahve kokusunun peşinden giderken yolları kesişen Selin Heper ve Mustafa Güneş oluyor.

Kitchen Craft Town’da aslında tüm hikaye 2016 yılında ikilinin üçüncü nesil bir Coffee Shop olan “Coffee Craft Town”ı kurmasıyla başlıyor. Aynı vizyona sahip olan; üretmeyi, tasarlamayı, yemeyi ve kahveyi seven Selin Heper ve Mustafa Güneş, yaptıkları işi çok seviyor ve yeni lezzetlere ulaştıkça heyecanlanıyor. İkili, “Ürünlerimizi tadan insanların güzel yorumlarıyla motive olurken gelen eleştirileri de dikkate alarak her gün kendimizi, ürünlerimizi kısacası markalarımızı geliştirip hep daha iyiye ulaşmak için birbirimize hep destek oluyoruz” diyor.

“Ortaya keyifli bir Amerikan restoranı çıkardık”

Heper ve Güneş kaliteli ve taze kavrulmuş kahvelerin yanında ona eşlik edecek, gelen misafirlere “daha önce böyle cheesecake yemedim” dedirtecek cinsten cheesecake yapma arzusuyla çeşitli kurslara katılıyor. Ve edindikleri deneyimlerle tamamen kendilerine ait yeni reçeteler geliştiriyor. İkili hikayelerini şu sözlerle sürdürüyor: “İşte tam da bu noktada yani 2020 yılının Şubat ayında lezzet merkezli New York tarzı cheesecake’lerimizin yanında menümüze yine New York tarzında bagel, sandviç ve donut da ekleyebileceğimiz yeni bir markamız Kitchen Craft Town’ın temellerini heyecanla attık. Menüsünden mekânın tasarımına kadar her türlü detayı düşünüp ortaya keyifli bir Amerikan restoranı çıkardık.”

“Her gün yaklaşık olarak 36 çeşit cheesecake üretiyoruz”

Kitchen Craft Town, her sabah taze taze ürettiği bagel’lar ve yine kendi ürettiği ekmeklerden sandviçlerle beraber günde yaklaşık 150 çeşit yiyecek ve tatlı üretimi gerçekleştiriyor. Bu lezzetlerden en favorileri ise imza reçeteli New York Cheesecake oluyor. Yiyeceklerden ise New York tarzı bagel’lardan bir “spread”  çeşidi olan bagel twin double ve çok farklı sandviç çizgisi olan mekânın roast beef&cheddar sandviçi de insanların tok iken bile iştahını kabartıyor. Donutlardan; donut s’mores, chubby ve holes ise en sevilenlerden oluyor. Felsefelerinin tok iken bile can çektirecek yiyecekler yapmak olduğunu dile getiren Selin Heper ve Mustafa Güneş, “Bunu ürün kalitesinden ödün vermeyerek sağlıyoruz.. Bu sebepledir ki bizim tezgahımıza koyduğumuz hiçbir ürün ertesi güne kalmaz.. Her gün yaklaşık olarak 36 çeşit cheesecake üretimimiz var. Bunun yanı sıra muptela cookie diye adlandırdığımız 12 farklı çeşit cookie’miz de mevcut. İşte RATIONAL ile olan müthiş hikayemizde tam olarak bu noktaya ulaştığımız dönemde başlıyor” açıklamalarında bulunuyor.

“RATIONAL fırının karşılığını şu an kat ve kat fazlasıyla alıyoruz”

Heper ve Güneş, 17 saatlik tatlı üretimlerinin daha profesyonel ekipmanlarla olması isteği ile bu 17 saatlik zamanı daha verimli kullanabilmek için araştırmalara başlıyor ve dünyada en profesyonel mutfakların seçiminde 1. sıra da RATIONAL’in geldiğini görüyor. Ve RATIONAL ile tanışma hikâyelerini şu sözleler dile getiriyor: “Bu araştırma dönemimizde Devrim Gümüşsoy ile tanışmamız bizim için bir dönüm noktası oldu. Çünkü Devrim Bey sayesinde katıldığımız özel eğitimlerde ve demolarda RATIONAL markasının neden dünyada 1 numarada olduğunu canlı bir şekilde daha almadan deneyimleme fırsatımız oldu. Pandeminin ilk günlerinde büyük bir cesaretle yatırımını yaptığımız RATIONAL fırının karşılığını şu an kat ve kat fazlasıyla alıyoruz.”

“Her iki işletmemizin tüm üretimini RATIONAL ile yapıyoruz”

Farklı yöntemlerle pişirilen hamur bazlı ürünlerini RATIONAL’de aynı anda farklı sürelerde ve derecelerde pişirebildiklerini ifade eden ikili, ürünlerini hep aynı standartta pişiriyor olmanın kendileri için çok önemli olduğunu vurguluyor ve son olarak, “Bunların yanı sıra RATIONAL’in bize kazandırdığı belki de en önemli kolaylık zaman oldu… Daha kısa sürede aynı kalitede ve aynı standartta ürün çıkarabilmemiz sayesinde yeni ürün çeşitleri geliştirmemiz için bize zaman kalıyor. Her iki işletmemizin tüm üretimini sadece bir fırınla yani RATIONAL fırını ile üretmenin bizim için nasıl bir  motivasyon olduğunu tarif edemeyiz” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın