İyi Yemek ve Keyifli Eğlencenin Yeni Adresi: Salazar

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul’un nezih semtlerinden biri olan Etiler’de yeni bir mekân açıldı: Salazar. Atmosferiyle ve lezzetleriyle kapıdan girer girmez heyecanlandıran Salazar’ın başında yeme-içme sektöründe 23 yıldır bulunan deneyimli işletmeci Doğukan Ateşok bulunuyor. Ateşok ile bu yeni mekânın misafirlerine sunduklarını yeni sayımızda konuştuk.

İstanbul’da ve Bodrum’da önemli ve popüler mekânlarda yöneticilikler yapan Doğukan Ateşok, 23 yıldır yeme-içme sektöründe bulunuyor. Ateşok, halihazırda İstanbul, Etiler’de bulunan Salazar’ın da işletme müdürlüğünü yapıyor. Kendisinden bu yeni mekânın hikayesini dinliyoruz öncelikle: “Ortak paydaşlarımız ve aynı zamanda mekânın yatırımcıları ile İstanbul’da hem iyi yemek hem de sonrasında keyifli bir eğlence hizmeti bir arada yaratabilmekti.” Misafirlerine iyi kalitede ve lezzetle yemekler sunan Salazar’ın amaçlarından bir diğeri de konukların tüm ihtiyaçlarını aynı mekân içerisinde giderebilmek.

Salazar’ın mutfağı

350 m2’de bir bahçe içinde misafirlerini ağırlayan Salazar, yüksek cam tavanı ile gelenlere ferah bir atmosfer sunuyor. Fine dining konseptli mekânın mutfağında, yatırımcılardan biri olan Kadir Aytekin bulunuyor. Aytekin’in sunduğu menüye değiniyoruz Doğukan Bey’le: “Akdeniz mutfağının Asya sos ve baharatları ile harmanlandığı şef dokunuşları olan çok özel bir mutfak yaratmaya çalıştık. Menü çeşitliliği çok fazla, ortaya söylenip paylaşılabilecek birçok ürün mevcut; deniz mahsulleri, kömürde pişen kırmızı ve beyaz etler, balık çeşitleri, odun ateşinde pişirilen Napoli tarzı pizzalar, el a.ması makarnalar, risottolar ve salatalar” diye Salazar’ın lezzetlerini sayıyor. Bununla beraber içecek menüsüne değinen Ateşok, Salazar’ın 8 imza kokteyli olduğunu ve hepsinin taze meyve ve baharatlarla hazırlandığını belirtiyor. 

Öne çıkan Salazar’ın lezzetlerini de soruyoruz Ateşok’a: “Yiyecek olarak; havyarlı ıstakoz tost, istiridye mantarlı beef tataki, trüf mantarlı taglioni, kömür ateşinde T-bone biftek, kaburga etli pizza ve miso & ballı somon. Kokteyllerde ise; vanilya & aromatik bitterli Picasso, tekila & passion fruitlü Frida ve cin & salatalıklı Da Vinci.”

Mekânın İşletme Müdürü Doğukan Bey hem mutfak hem de bar tarafında mevsimselliğe önem verdiklerini, sezonunda ürün kullandıklarını ve tedarikleri de lokal üreticilerden gerçekleştirdiklerini sözlerine ekliyor.

Gelecek planları

Henüz çok yeni bir restoran olan Salazar’ın ileriye dönük planlarını Doğukan Bey ile konuşmaya devam ediyoruz: “Misafirlerden aldığımız geri bildirimler bizi çok mutlu ediyor. Daha şimdiden kendiliğinden oluşan kült bir misafir portföyü oluşturmaya başladık” diyerek sözlerine başlıyor ve ekliyor: “Salazar’ı belki sonrasında Bodrum’da ya da yurt dışında şubeleştirebiliriz. Mayıs sonuna doğru ise menümüzü revize ederek yaz sezonuna yeni yemekler ve içeceklerle gireceğiz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın