İsmi gibi klasikleşen bir lezzet destinasyonu: Shakespeare Coffee & Bistro

Akdeniz mutfağının esintilerini taşıdığı menüsünün orijinalliğini asla kaybetmeden dünya trend ve lezzetlerini yakın bir şekilde takip eden Shakespeare Coffee & Bistro, Antalya’da oluşturduğu kimliğini uluslararası boyuta taşıyarak en eşsiz lezzetleri misafirleriyle buluşturuyor. Globe Restaurants bünyesinde yer alan Shakespeare Coffee & Bistro’nun ortaklarından Zeki Özen’den isminin hakkını veren lezzet destinasyonunu dinledik.

Antalya gibi güzel bir coğrafyanın şanslı insanları olan Zeki Özen ve Barış Yaşa ortaklığında kurulan Globe Restaurants bünyesinde yer alan Shakespeare Coffee & Bistro, 2001’de Antalya’nın ilk AVM’si Migros AVM’deki ilk şubesi ile kısa zamanda Antalyalıların göz bebeği oluyor. Shakespeare’in ortaklarından Zeki Özen, bu lezzet yolculuğunun ilk adımı için, “Öğrencilik yıllarımda İngiltere’de dikkatimi çeken benzer konseptlerden esinlenerek oluşturduğumuz konsept için globalleşmiş bir isim olan ‘Shakespeare’ ismini markamıza seçtik” açıklamasında bulunuyor.

Günün her saatinde kalitesi ile Shakespare Coffee & Bistro

Antalya, İzmir, Bursa, Kayseri ve Diyarbakır’daki şubelerinin ardından 17’nci şubesini Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de açarak ilk uluslararası adımını atan Shakespeare, hizmet kalitesini her bir şehirde koruyarak hedefini misafirlerinin mutluluğu olarak belirliyor. Günün her saati misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak isteyen Shakespeare için Özen, “Bu hedef için menümüz tüm zaman dilimlerini ve farklı coğrafyadan kitleleri kucaklıyor olmalıydı” diyor.

“Akdeniz mutfağının tınısını kaybetmeden…”

Açıldıkları günden itibaren nitelikli yemek ve servis konusundaki prensiplerini hiç değişmeden bütün şubelerinde koruyan Shakespeare’in klasikleşmiş lezzetlerinin çoğunun hâlâ en çok talep edilen ürünler arasında yer aldığını söyleyen Özen, “Akdeniz mutfağının tınısını en başından beri kaybetmediğimiz menümüzü oluştururken globalleşen dünya düzeninde yeme-içme trendlerinin de hiç olmadığı kadar hızlı bir değişim içinde olduğunun farkındayız. Misafirlerimizin çeşitli beslenme şekillerine hitap etmek adına biz de mutfağımızda ve menümüzde düzenli olarak yeniliklere yer vermekteyiz” ifadelerini kullanıyor.

Her bir lezzeti ile orijinalliğin adresi

Yılda iki kere değişen menüsünü oluştururken değişmeyen tek talep olan nitelikli beslenme arzusunun farkında olan Shakespeare, vegan gibi farklı beslenme seçimleri olan misafirlerine uygun seçenekler hazırlarken kullandıkları malzemelerin kalitesinde ve üretim sürecinde titizliğinden ödün vermiyor. “Sektör içinde birbirini tekrarlayan işletmelerin dışında yer alma çabamız her daim devam etmektedir. Bu sebepten, menümüzde her yerde rastlayamayacağınız ya da ender karşılaşacağınız ürünler bizim olmazsa olmazlarımız” diyen Özen; son yıllarda popüler olmuş “Kale” bitkisi ile yapılan salataları, dünyanın yeni yeni keşfettiği tahin soslu salatalar, Brisket çeşitleri, hafif ve sağlıklı bir seçenek olan Juliet veya hikâyesi ile Eaton Mess, Othello gibi tatlılarına ek olarak kendi ürettikleri artizan ekmekleri ile orijinalliklerini koruduklarının altını çiziyor.

20 yılın kaybettiremediği hizmet ve hijyen anlayışı

Kaliteli yemek, hoş bir atmosfer, güler yüzlü servis ve aldığı Güvenli Turizm Sertifikası ile servis ve hijyen kurallarıyla tam uyum içerisinde 20’nci yılını yaşayan deneyimli ve köklü bir işletme olan Shakespeare Coffee & Bistro için Zeki Özen, “Mutlu personellerimiz ile standartlarımızı her geçen gün arttırarak dünyadaki trendleri takip eden, bulunduğu bölgede öncü kimliğini her daim koruyan popüler mekânların markası olmak ve misafirlerimize Shakespeare deneyimini her seferinde onların beklentilerini karşılayacak şekilde yaşatmak hedefimizdir” diyor ve cümlesini William Shakespeare’in eşsiz oyununa gönderme yaparak sonlandırıyor: “As you like it.”

Sosyal Medya'da Paylaşın