Creme Patisserie, özgün lezzetleri ile Malatya’da adından söz ettiriyor

Creme Patisserie, tutkuyla oluşturulan butik bir pastane. Malatya’da altı ay önce hayata geçirilen bu markanın kurulmasındaki en önemli faktörlerden biri de şehirde lezzetli tatlılara duyulan özlem oluyor. Günlük, taze olarak üretilen ürünler vitrindeki yerini alırken, görsel sunumlar ise lezzetlerin bir o kadar albenisini artırıyor. Bu başarının mimarı ise; Büşra Babacan oluyor.

Creme Patisserie’nin konsepti; tutku, lüks, özgürlük ve çikolatanın verdiği haz üzerine kurulu. Malatya’da farklı bir konseptle öne çıkmak istediklerini belirten Büşra Babacan, “İnsanların Creme Patisserie’ye geldiklerinde ferah bir ortamla karşılaşmalarını, iç dekorasyonuyla hem rahat hem lüks hissini yaşamalarını istedim. Çünkü bulunduğumuz şehrin böyle bir şeye ihtiyacı olduğunu hissediyordum” diyor.

“Kendimi adeta mesleğime adadım”

Üniversite eğitimini İstanbul’da tamamlayan Babacan, uzun yıllar boyunca özgür çalışabileceği bir yerin hayalini kuruyor. Her zaman kendi istediği yenilikleri katabileceği bir iş hayal eden başarılı isim kendi işini kurmaya karar veriyor. Bir mekân işletme hayalinin çocukluğuna dayandığını dile getirerek, “Mutfak Sanatları Akademisi’nden eğitim aldım. Eğitimden sonra çalışma hayatı, staj vs çok uzun bir süreç olmadı benim için çünkü ben bir an önce bir şeyleri öğrenip artık tam olmak istiyordum. Ve bunun için çok çabaladım, araştırmalar yaptım. Kendimi adeta mesleğime adadım. Ve mutfağın ne kadar güzel, eğlenceli bir yer olduğunu fark ettim. Daha sonrasında Creme Patisserie’yi kurdum” ifadelerini kullanıyor.

“Menümü insanların beklentilerine göre oluşturuyorum”

Creme Patisserie, Malatya’da tatlı severler için adeta bir kaçış noktası oluyor. Tasarımından aydınlatmasına tüm detayların birbiriyle uyum içinde olduğu mekân, hem lezzeti hem görsel şovu bir arada sunuyor. Büşra Babacan, menü oluştururken odak noktasına insanların beklentisini koyduğunu vurgulayarak, “Bizim sabit bir menümüz var ve bu altı ayda bir değişecek. İnsanların beklentilerini daha iyi anlayarak bu şekilde bir menü oluşturmaya çalıştım. Şerbetli tatlılardan beyaz çikolatalıya, meyveliye kadar birçok seçeneği menüye ekledim. Vitrinimi ise canlı tutabilecek ürünlerle dolduruyorum. Sütlü tatlılar, muşlar, tartlar gibi birçok seçeneği ekleyerek ilerliyorum” açıklamalarında bulunuyor.

“Önceliğimiz bütün ürünlerimizin taze olması”

Creme Patisserie, imza lezzetleri ile de farkını ortaya koyuyor. Beyaz çikolatalı Creme Patisserie kek ve lotuslu pasta en çok tercih edilen ürünler arasında yerini alırken; San Sebastian cheesecake, Fransız ekler, browni, magnolia’ya da öne çıkan diğer lezzetlerden oluyor. “Malatya’da farklılığı yakaladık” diyen Babacan sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Önceliğimiz bütün ürünlerimizin taze olması. 17 saat üretim yapıyoruz ve kaliteden ödün vermiyoruz. Dünya pastacılığından ilham aldığımız ülkeler arasında; İngiltere, Fransa ve Uzak Doğu yer alıyor. Türk tatlılarına da yer veriyoruz. İtalyan ve Rus tatlılarını da menüye koyuyoruz. Öte yandan markamı şubeleştirmeyi düşünmüyorum. Ve her zaman aynı çizgide devam etmek istiyorum.”

Sosyal Medya'da Paylaşın