Hediye Güral Gür: “İlk satışı 15 bin liralık ‘kral dairesi’ için yaptık”

450 milyon TL yatırımla açılan lüks otelin ilk satılan odası ‘Kral Dairesi’ oldu.

Sapanca’da bir oteli bulunan NG Güral yaklaşık 450 milyon TL’ye mal olan ikinci otelini, pandeminin yoğun olarak hissedildiği bir dönemde devreye aldı. NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, yaklaşık 2 hafta önce açılan otele ciddi talep aldıklarını söyledi.

Rekor sayılabilecek zamanda oteli açtık

Hürriyet’ten Burak Coşan’ın haberine göre; Bir grup gazeteciye bilgi veren Gür, “Otelimizde 270 oda bulunuyor. Toplam yatırım tutarı ise 450 milyon TL. 2.5 yıl önce inşasına başladığımız otel için ilk etapta belirlediğimiz bütçe 300 milyon TL’ydi. Ancak yaşanan durum nedeniyle maliyet 450 milyon TL’ye kadar çıktı. Pandemi sürecinde açıp açmama konusunda tereddüt yaşadık. En sonunda açmaya karar verdik. Bu kararının ardından 40 gün içinde rekor sayılabilecek bir zamanda otelimizi açmayı başardık. Yaklaşık 15 gün önce de satışlara başladık” dedi.

İlk satışı 220 metrekarelik Kral Dairesi için yaptık

Sapanca’nın bulunduğu bölge itibariyle uçağa binmeden ulaşılabilecek güzel bir tatil bölgesi olduğuna değinen Hediye Güral Gür, “Satışa açtığımız günden bu yana bizi memnun eden ilgi ve alaka gördük. İlk satışı da 220 metrekarelik ‘kral dairesi’ için yaptık. Daha önce Sapanca’daki diğer otelimizde de konaklayan müşterimiz yeni otelimizde konaklamak için ‘kral dairesini’ tercih etti. Hemen ardından diğer satışlarımız ise suit odalara geldi. Bu ilgi bizi memnun etti. Kral dairesinin gecelik fiyatı 15 bin TL seviyelerinde” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medya'da Paylaşın