Gipfeli’nin kurucusu Ekrem Yıldırım: “Her zaman RATIONAL’i tercih ettim”

Gipfeli, her daim sıcacık, hiçbir yerde bulamayacağınız çeşitlilikteki kruvasanları ve taze demlenmiş kahveleri ile İzmir’in Konak ilçesinde hizmet veriyor. Adeta müşterilerini taptaze kruvasan kokusuyla sokaktan çeviren mekânın sahibi ise sektörde deneyim sahibi olan Ekrem Yıldırım.

Önceki senelerde et, balık restoranları ve kafeler işleten Gipfeli’nin sahibi Ekrem Yıldırım, yaklaşık otuz yıldır gıda sektöründe çalışıyor. Yurt dışında yaşadığı süre boyunca edindiği deneyimler, yaptığı seyahatler ve çeşitli ar-ge çalışmaları Yıldırım’ı sektörde her zaman daha ileriye gidebilmek için geliştiriyor ve bu tecrübelerin sonucu olarak da Gipfeli doğuyor.

Gipfeli’nin çıtır çıtır lezzeti: Kruvasan

Tereyağıyla kat kat açılan hamuru, yerken çıkardığı çıtır çıtır sesiyle kruvasan, Gipfeli markasıyla da birleşince, ortaya günün her öğünü tüketilebilecek muhteşem bir lezzet çıkıyor. Kruvasan diyince hepimizin aklına Fransa gelse de aslında 1600’lü yıllarda Avusturya’da ortaya çıkan bir hamur işi. Gipfeli de kökeni Avusturya’ya dayanan bu lezzeti İzmir halkıyla buluşturuyor. Ürettikleri kruvasanların diğer kruvasanlara benzemediğini ifade eden Ekrem Yıldırım, şu sözleri dile getiriyor: “Kruvasanlarımız tereyağlı, diğer kruvasanlara göre daha hafif ve iştah açıcıdır. Sade olarak da sandviç şeklinde de çok beğenilerek tüketilmektedir”.

Pastacılık literatüründe önemli bir yere sahip olan kruvasan, kahvaltı sofralarının iyi bir eşlikçisidir. Genellikle sade olarak tüketilen kruvasan Gipfeli’de sandviç şeklinde sunulmasından çikolatalı ve meyveli olarak servis edilmesine kadar birçok çeşide sahip. Yaptığı yurt dışı seyahatlerinde aklına, neden kruvasanı sandviç haline getirmiyoruz, düşüncesi gelen Yıldırım, bir yıldan uzun bir süre boyunca deneyimli aşçılarla bu özel tarif üzerine çalıştıklarını ve içlerine en çok sinen tarifi ise mekânlarında müşterilerine sunduklarını belirtiyor. Ekrem Yıldırım yenilikçi hikâyesini, “Hem çok sağlıklı hem de çok lezzetli olan bu ürünü ilk önce kendi çevremizde ve ailemizde tadımlar yaparak geliştirdik. Çeşitli soslar ve içeriklerle zenginleştirdik ve normal sandviçlerden çok daha lezzetli olduğunu gördük. Şimdi ise daha büyük bir aile olmak için sizlerin beğenisine sunduk” sözleriyle aktarıyor.

En sevilen Gipfeli lezzetleri

Tuzlu Gipfeliler’den en çok dana füme kaburga, hindi füme, çeçil peynirli, yumurtalı kaşarlı; tatlı Gipfeliler’den ise bademli çikolatalı, cevizli çikolatalı veya krem şantili ürünlerinin çok beğenildiğini bildiren Yıldırım, tatlı kruvasanlarının içine orman meyveleri, çilek ve muz da ilave edebildiklerini ekliyor.

Türk damak tadına uygun kruvasanlar

Böylesi bir marka çeşitliliğinde Gipfeli’yi diğer markalardan ayıran özelliklerin farklı reçete, pişirme ve hazırlama yöntemi olduğunu söyleyen başarılı işletmeci, aynı zamanda, kruvasanların sandviç formunda olmasından kaynaklı olarak da Türk damak tadına uygun oluşturulduğunu dile getiriyor. Yıldırım, geleceğe yönelik hedeflerinde ise İzmir’de ve tüm Türkiye’de şubeler açarak kaliteden ödün vermeden marka bilinirliğini arttırmanın olduğunu söylüyor.

“RATIONAL çok kapsamlı bir pişirici diyebiliriz”

Pişirme konusunda tüm ihtiyaçlarının RATIONAL tarafından giderildiğini belirten Yıldırım, “8 yıldır RATIONAL markasını tanıyorum. Daha önce kafe ve restoranlarımda da kullanmıştım. İlk kullanımdan itibaren her zaman RATIONAL’i tercih ettim ve etmeye devam edeceğim. RATIONAL çok kapsamlı bir pişirici diyebiliriz” açıklamalarında bulunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın