Gastronomi Tutkunları, Wise Wine Selection Seçkisi İçin Bir Araya Geldi

Gastronomiyi sadece bir yeme-içme sanatı olarak görmekle kalmayıp, ülkemizdeki gelişimine de katkı sağlayan Metro Türkiye, Vedat Milor’un danışmanlığı ile oluşturduğu Wise Wine Selection seçkisine ait ürünleri meraklılarıyla buluşturdu. AKM’de yer alan Divan Brasserie Fuaye’de gerçekleştirilen buluşmada, dünyanın seçkin ve butik üreticilerin ürünlerinden oluşan seçki, özel tadım menüsü ile eşleştirildi. Toplam 28 üründen oluşan Wise Wine Selection seçkisinde Santorini’den Mosel’e, Korsika’dan Sicilya’ya kadar dünyanın 14 farklı bölgesinden özellikle butik üreticilerinin Türkiye’ye ilk defa getirilen ürünler yer alıyor.

Gastronomi kültürünün gelişmesi için 30 yılı aşkın zamandır çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Metro Türkiye, Vedat Milor’un danışmanlığı ile oluşturduğu Wise Wine Selection seçkisini gastronomi tutkunlarıyla buluşturdu. İstanbul’un en ikonik binasının kalbinde ve gastronomi, sanat ve kültürün kesişim noktası AKM’de yer alan Divan Brasserie Fuaye’de gerçekleştirilen buluşmada, dünyanın seçkin ve butik üreticilerin ürünlerinden oluşan seçki, Divan’ın Executive Şefi Giancarlo Gottardo’nun hazırladığı özel tadım menüsü ile eşleştirildi.

Metro Türkiye, gastronomi uzmanı ve yemek eleştirmeni Vedat Milor’un danışmanlığı ile oluşturduğu Wise Wine Selection ailesine ait ürünlerin tanıtımını ilk kez 2017 yılında yapmıştı. Zengin mutfakların yemekleri ile uyum sağlamasıyla da dikkat çeken Wise Wine Selection, yemek eşleşmeleri göz önüne alınarak uzun soluklu bir ekip çalışması sonunda seçilen ithal ürünlerden hazırlandı. Vedat Milor Wise Wine Selection seçkisiyle ilgili şunları söyledi: “Şarap çeşitlilik demek! Binlerce yıllık bir bilgelik ve bilgi birikimi ile farklı teruar, yani farklı toprak ve mikro klimaların etkileşimi sonrası ortaya hiçbiri birbirine benzemeyen ama ortak bir paydada birleşen farklı bir oluşum çıkıyor. Ortak payda şarabın “dürüst” olması, yani makyajlanmaması. Wise Wine Selection, bu ortak paydada buluşmuş, farklı ülkeler, bölgeler, üreticiler ve üzümlerden şaraplar ile derlenmiş bir seçki. Ciddi ve ülkemiz için elzem bir portfolyo. Niye mi? Çünkü şarabı mutfağımıza entegre edebilirsek genel olarak Türk Mutfağı’nın yaratıcı potansiyelini destekleyeceğine ve hem gastronomi hem de turizmimizin yükseleceğine şüphem yok.”

Dünyanın 14 farklı bölgesinden 28 üründen oluşan seçki
Toplam 28 üründen oluşan Wise Wine Selection seçkisinde Santorini’den Mosel’e, Korsika’dan Sicilya’ya kadar dünyanın 14 farklı bölgesindeki özellikle butik üreticilerin ürünlerinden oluşuyor. Seçkide, Türkiye’ye ilk defa getirilen ürünler de yer alıyor. Aynı zamanda, Metro Türkiye, Wise Wine Selection seçkisine ek olarak Wise Wine Local Selection ile Türkiye’nin 5 farklı bölgesine ve 35 üreticisine ait, her biri bulunduğu yöreden, iklimden, topraktan izler taşıyan 100 yerel ürünü sunarak, ülkemizin üzüm bağlarının tanıtımına da katkıda bulunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın