Gastronomi dünyası Sirha Lyon’da buluşuyor!

HoReCa sektörünün dünyadaki en önemli buluşması olan Sirha Lyon başladı! Fransa’nın Lyon kentinde iki yılda bir düzenlenen etkinlik yaklaşık 25.000 şef ve 20.000’in üzerinde sektör profesyonelini ağırlıyor. 30 yılı aşkın süredir gerçekleştirilen fuarda bu yıl Pastry World Cup’ın jüri başkanı gastronomi dünyasının yıldız isimlerinden Pierre Hermé. Yakından takip ettiğimiz Sirha Lyon, aynı zamanda Bocuse d’Or finaline de ev sahipliği yapacak!

1983 yılından bu yana düzenlenen Sirha Lyon’da; Paul Bocuse tarfından başlatılan ve kendi adını taşıyan Bocuse d’Or, Coupe du Monde de la Pâtisserie ve Omnivore gibi sayısız önemli yarışma ve kültürel aktivite düzenleniyor. Bu yıl Coupe du Monde de la Pâtisserie’nin jüri başkanı olarak Pierre Hermé’yi konuk eden etkinlik, dünyanın en iyi pasta şeflerini bir araya getiriyor. Patrick Chevallot, Sébastien Bouillet, Julien Alvarez gibi birçok yıldız ismin jüri olarak yer aldığı müsabaka pastacılık dünyası için büyük bir heyecan kaynağı.

Dünyanın en prestijli gastronomi müsabakası Bocuse d’Or’un finali ise 26 Eylül’de gerçekleştirilecek. ‘Gastronomi olimpiyatları’ olarak da adlandırılan yarışmada dünyanın dört bir yanından gelen yetenekli şefler ‘en iyi’ olmak için hünerlerini sergileyecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın