Gastromasa uluslararası basın ve gastronomi otoritelerinden tam not aldı!

Kültürler arasında bir köprü oluşturma misyonuyla düzenlenen ve her yıl farklı temalarla dünyaca ünlü şefleri İstanbul’da buluşturan Gastromasa, bir kez daha görkemli bir etkinliğe imza attı. 7 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ve yaklaşık 10.000 kişinin katılımıyla yoğun ilgi gören etkinlik, uluslararası basın kuruluşlarından ve gastronomi otoritelerinden de tam not aldı.

Bu yıl “Tasarım” temasıyla Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen organizasyonda dünyaca ünlü gastronomi yıldızları bir araya geldi. Dabiz Munoz, Antonio Bachour, Oriol Castro, Vladimir Mukhin, Andoni Luis Aduriz, Thomas Bühner, Fabrizio Fiorani, Ricard Camarena, Diego Guerrero, Igor Grishechkin, Juanjo Lopez, Helene Pietrini, Yoji Tokuyoshi, Joao Rodrigues, Paolo Casagrande, Syrco Bakker, Thibault Sombardier, Jonathan Bernsten, Kevin Lacote, Atsushi Tanaka, Rodolfo Guzman ve daha birçok yıldız isim, demo şovlarıyla ilham verici tasarımlarını ve sunumlarıyla kendilerini zirveye taşıyan mutfak sırlarını seyircilerle paylaştılar.

Ulusal basının yanı sıra dünya basınından da yoğun katılımın gerçekleştiği ve sosyal platformlardan tüm dünyada canlı olarak yayınlanan Gastromasa, uluslararaso gastronomi otoritelerinin de merceğindeydi. Food & Wine Italia, “Tasarım” temasıyla gerçekleşen etkinliğin içeriğine vurgu yaparken yer verdiği farklı haberlerle Gastromasa’yı an be an takip ettiğini her fırsatta okurlarıyla paylaştı. Food & Sense ise, Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen’i başlığına taşıyarak Gastromasa’nın başarısına dikkat çekti.

Uluslararası gastronomi otoriteleri tarafından dünyanın en önemli gastronomi konferanslarından biri olan Gastromasa, her yıl yarattığı etkiyle kültürlerarası bir etkileşim yaratıyor. Gelecek yıl “Sürdürülebilirlik” temasını işleyecek olan organizasyonun gelecek dönem hazırlıkları, şimdiden uluslararası basının yakın takibine girdi bile.

Sosyal Medya'da Paylaşın