Galaxy Group Türkiye’nin Dev Endüstriyel Mutfak ve Süpermarket Ekipman Üreticilerini Amerikan Pazarına Taşıyor

Galaxy Group, 6 yeni markasıyla Amerika’yı fethetmeye hazırlanıyor. Amerika’da 30 yılı aşkın endüstriyel mutfak ve soğutma sektörü deneyimine sahip olan Galaxy Group kurucuları, sektör pazarında önemli bir pay almayı hedeflemekte.

Galaxy Group’un 16 Mayıs’da New Jersey’de gerçekleşen açılış törenine Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosu Reyhan Özgür’ün yanı sıra NJ Assemblywoman Angela McKnight, Türk üretici CEO ve temsilcileri,  ve çok sayıda Amerikan bayi, satınalma grupları ve işadamları katıldı.

Galaxy Group CEO ve kurucu ortağı Hakan İnan, “Amerikan Endüstriyel Mutfak ve Süpermarket Ekipman sektörleri on milyarlarca dolarlık bir pazar. Yeni markalarımızla Türk üreticilerinin kalite ve ürün çeşitliliğini Amerikan marketi ile tanıştırıyoruz. Amerika’nın bütün eyaletlerini kapsayan bayi, satış temsilcisi, depo ve servis ağımız ile pazarda önemli bir yer edinmeyi hedefliyoruz” dedi.

Uğur, Empero, Kaplanlar, Capri, İzodoor ve İnoksan gibi önde gelen Türk üreticileriyle stratejik iş ortaklıkları kuran Galaxy Group sirketi,  bu üreticilerle yaklaşık iki yıldır süren çalışmalar sonucunda geliştirilen ürünleri, 6 yeni marka altında Amerikan marketine sunuyor. Geliştirilen ürünler Luna Soğutucuları, Pegasus Pişirme Ekipmanları, Polaris Hazırlık Ekipmanları, Venüs Market Dolapları, Vista Soğuk Oda Panelleri ve Nova Ticari Bulaşık Makineleri olarak bayilerde yerini alacak.

Hakan İnan Galaxy Group’u kurmadan önce, Atlantic Restaurant & Supermarket Equipment şirketinin CEO ve kurucu ortağı olarak 10 yıldan fazla bir süre sektörde yer almış. ODTÜ Elektrik ve Elektronik Müh. mezunu olan İnan, Amerika’da MBA yapmış. Kendi işini kurmaya karar vermeden önce Amerika’da uzun yıllar mühendis ve yönetici olarak çalışmış.  “Lider kadromuzun mühendislik altyapısı, Türk ürünlerinin Amerika’ya adaptasyonu konusunda çok kritik rol oynadı. Güçlü ve dinamik üreticilerle birlikte yeni ürünleri hızlı bir şekilde geliştirmemiz bize rekabet avantajı kazandırdı” diyen İnan “Amerikan pazarına girmeye çalışan üreticilerin önündeki en önemli bariyerlerden biri, ürünlerin alması gereken sertifikasyon ve belgeler.  Galaxy Group olarak bu alandaki tecrübemiz ve teknik kapasitemiz  ile tüm ürünlerimizin Amerikan sertifikasyon ve standartlarına uygunluğunu garanti ediyoruz” diye ekledi.

Galaxy Group tarafından tanıtılan her ürün, İnan ve ekibinin pazarda gözlemlediği talepleri karşılamak üzere özel olarak seçildi. “Empero tarafından üretilecek Pegasus Pişirme Ekipmanları ile pazara geniş bir gazlı ve elektrikli pizza fırını yelpazesi sunuyoruz. Buna ilaveten elektrikli pişirme ekipmanları ailesinde elektrikli indüksiyon ocakları, setüstü ocakları, ızgaralar, kızartma makineleri, piliç çevirme makineleri bulunuyor.”

Polaris Hazırlık Ekipmanları, planet ve spiral mikserlerini, kıyma makinelerini, sebze doğrama makinelerini ve hamur açma makinelerini içeriyor.

Galaxy Group’un en iddialı olduğu ürün gruplarinin  başında Luna Soğutma Dolapları geliyor. “Soğutma sektörünün lideri Uğur tarafından üretilecek Luna markalı ürünlerin, Amerikan pazarında çok hızlı bir şekilde önemli bir pay alacağına inanıyorum. Coca Cola, Pepsi, Algida ve Nestle gibi dünyanın en büyük markalarının tedarikçisi olan Uğur, günde 4500 ünite üretim kapasitesi ile Amerika pazarindan gelecek talepleri karsilamaya hazir” dedi İnan.

Vista Panel soğuk oda panelleri ile standart ölçüdeki modüler odalardan, soğuk ve donuk hava depolarına kadar geniş yelpazeli bir çözüm sunuluyor.

Venüs Market Dolapları, süpermarketlerin kullandığı sütlük, servis reyonları, şişe soğutucuları ve dondurucular gibi teşhir dolaplarını içermektedir. Galaxy Group, Venüs market dolapları ile sektör devlerine onemli bir alternatif olacagina inanmaktadir.

Nova Ticari Bulaşık Makineleri, İnoksan tarafından üretilen set altı ve giyotin tipi bulaşık makinelerini içermektedir.

New Jersey’de 5.000 metrekarelik deposu ile hizmet veren Galaxy Group, önümüzdeki iki yıl içinde ülke genelinde altı yeni depo daha açmayı planlıyor. Teknik yatırımlarla altyapısını güçlendirmeye devam eden grup, önümüzdeki dönemde pazarın ihtiyaç duyduğu ürünleri geliştirmeye devam edecek.

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın