Fuudy gastronomi algısı yüksek premium markaların lezzetlerini evlere getiriyor!

Fuudy, gastronomik çıtası yüksek, premium markaları evlere getiren ve her gün büyüyen bir lüks paket servis platformu ve uygulaması olarak hayata geçirildi. Gastronomiye değer veren, marka değeri yüksek 150’ye yakın restoranı ve yiyecek içecek üreticisini motorlu ve arabalı kuryeler ile evlere taşıyan Fuudy’yi Kurucu Ortağı Cem Mirap’tan dinledik.

Aslında Fuudy’nin hikayesi pandemiden çok önce başlıyor. Lucca ve Cantinery markalarının online olarak evlere gidebilecek bir şekle getirme amacıyla doğuyor Fuudy konsepti. “Lucca lezzetlerini evlere ulaştıran L’express isminde bir marka yaratma fikri projelerimdendi” diyen Cem Mirap, “E-ticaretle ve teknoloji ile uğraşan ve sektörün yakından tanıdığı girişimci arkadaşım İlker Baydar’la genel olarak sektörlerin dijital dönüşümleri hakkında konuşuyorduk. Pandeminin bu teknolojik dönüşümü hızlandıracağını öngörerek, Baydar’la geçtiğimiz Şubat ayında Fuudy’yi kurduk ve Eylül ayının ortasında ise hizmet vermeye başladık” diyor.

Fuudy büyümeye devam ediyor

Bir restoran sahibi olarak böyle bir platformdan “restoranlar ne ister” anlayışıyla yola çıktıklarını belirten başarılı girişimci, Fuudy’yi, komisyonlarından teknolojisine, tasarımından tüm elementlerine kadar her detayı planlayarak oluşturduklarını ve şu anda İstanbul’daki restoranlarla hizmet verdiklerini ifade ediyor. Yaklaşık yüzde 40’ı başka hiçbir platformda olmayan çok iyi bir seçki sunduklarını ifade eden Mirap, hızlı bir şekilde büyümeye devam ettiklerinin altını çiziyor.

“Fuudy premium bir pazar yeri”

Lucca, Cantinery ve L’express by Lucca’nın kurucusu ve sahibi olan Cem Mirap; Fuudy’yi, premium segmentteki restoranları iyi yemeğe meraklı kitle ile buluşturan bir pazar yeri olarak tanımlıyor. Kısa zamanda ciddi bir kullanıcı sayısına ulaştıklarını ve averaj tüketimin şu anda benzer platformlardan miktar olarak çok daha yüksekte olduğunun altını çizen başarılı isim, “Dolayısıyla Fuudy premium bir pazar yeri. Üstelik sunduğumuz restoran dostu oranlar, son kullanıcıya VISA ve Yapı Kredi bankası iş birlikleri ile %35 e varan indirimler sağlıyor. Hem kullanıcı hem üye işyeri için benzersiz bir deneyim yaratıyor. Sunduğumuz bu avantajlar özellikle bu zor dönemde yeme – içme sektörüne kısa vadede de olsa dolaylı olarak bir fayda sağlıyor. Ayrıca, kolay kullanıma sahip olmasından dolayı Fuudy’de restoranlar kendini daha iyi ifade edebiliyor” ifadelerini kullanıyor.

“Şu an 120 restoran ile çalışıyoruz”

Fuudy gastronomi algısı yüksek premium markaları evlere getiriyor ve bu markaların paket servisteki ihtiyaçlarının neler olduğunu çok iyi biliyor. Tüm teknik ve operasyonel altyapısını bu ihtiyaçlara göre kurgulayan Fuudy, bu markaların pakete uyarlanan menülerini evlere getirerek farklılığı yakalıyor.

“Şu an 120 restoran ile çalışıyoruz” diyen Cem Mirap, “Bu restoranlar arasında sektörünün güçlü isimlerinden Paper Moon, Sunset, Azur, Zuma, 29, Vakko Bistrot, Divan, Baylan, Da Mario, L’express by Lucca, Cantinery, Dragon, Bi Nevi Deli, Venge, Set Kebap, Hünkar, Frankie, Morini, Alnacha, Mangerie, Delicatessen, Markus Prime Ribs Society, Sanayi 313 evdeneolokal, Foxy, Feriye, Alaf, Antica Locanda, Apartıman the Steeve, Dükkann, Bröd, Araka Deli, Townhouse gibi markalar yer alıyor, bunların büyük bir kısmı sadece Fuudy ile evlere ulaşıyor” açıklamalarında bulunuyor.

Fuudy şu anda İstanbul’un çok sayıda önemli noktalarına hizmet veriyor. Etiler, Levent, sahil şeridi, Beşiktaş, Sarıyer ve Şişli gibi merkezi bölgelerde çalışmalara başlayan Fuudy’de; Beyoğlu, Kadıköy, Bağdat Caddesi, Üsküdar, Beykoz gibi yerler de kapsama alanında bulunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın