Ferrero Türkiye, Manisa fabrikasında kapasite artırdı

Ferrero Grubu’nun önemli üretim merkezleri arasında yer alan Manisa Fabrikası’nda kapasite artışına gidildi. Ferrero Türkiye’nin Manisa Fabrikası’nda kapasite artışı nedeniyle bir etkinlik düzenlendi.

Ferrero Grubu’nun önemli üretim merkezleri arasında yer alan Manisa Fabrikası’nda kapasite artışına gidildi. Ferrero TIPA Bölge Direktörü Azmi Gümüşlüoğlu, “30 bin ton üretim kapasitesi ile açılan Manisa fabrikamızın kapasitesini, 2 kattan fazla artırarak 81 bin tona yükseltiyoruz” dedi.

Ferrero Türkiye’nin Nutella ile Kinder Süt Dilimi ve Kinder Pinqui üretiminin gerçekleştirildiği Manisa Fabrikası’nda düzenlenen etkinliğe İtalya’nın İzmir Konsolosu Valerio Giorgio, Ferrero Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Aldo Kaslowski, Ferrero Türkiye İran Pakistan Afganistan (TIPA) Bölge Direktörü Azmi Gümüşlüoğlu, MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, MOSB Bölge Müdürü Funda Karaboran, Tek Gıda Manisa Şube Müdürü Yavuz Üçkıran, Ferrero Manisa Fabrika Müdürü Beniamino Macchiarola, Ferrero İnsan Kaynakları Direktörü Kasım Korun ile Ferrero Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörü Sera Üner katıldı.

Manisa fabrikası, grubun en iyi fabrikaları arasında

2013 yılında faaliyet geçen Manisa fabrikasının kısa sürede grup içindeki en üst kalite standardı olan ‘altın standarda’ ulaştığını belirten Ferrero TIPA Bölge Direktörü Azmi Gümüşlüoğlu, “Üstelik bu standardı üst üste alarak bu başarıyı pekiştirdi. 30 bin ton üretim kapasitesi ile açılan Manisa fabrikamızın kapasitesini, 2 kattan fazla artırarak 81 bin tona yükseltiyoruz. Grubun en iyi fabrikaları arasında olmanın haklı gururunu yaşıyoruz; ayrıca, pek çok yeni ürün ve teknoloji için de pilot fabrika olarak gruba öncülük ediyoruz” dedi.

Fabrikanın sadece Türkiye’ye yönelik üretim yapmadığına dikkat çeken Gümüşlüoğlu, “Bölgenin merkez fabrikası olarak konumlanan Manisa fabrikamızdan dünyanın dört bir yanına ürünlerimizi gönderiyoruz. Hali hazırda, Avrupa ülkelerinden Arap ülkelerine, Rusya’dan Uzakdoğu’ya kadar yaklaşık 18 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. İhracat yaptığımız ülkelere her yıl yenileri ekleniyor. Yakında 25 pazara ulaşmayı öngörüyoruz. Bu yıl Brezilya’yı da bu ülkeler arasına dahil ettik ve Brezilya’ya şimdiye kadar yaklaşık 8 milyon kavanoz Nutella ihraç ettik. Bu da kapasite artışı ve yeni yatırımlar demek. Hedefimiz Nutella ile Kinder Süt Dilimi ve Kinder Pinqui üretiminde yeni yatırımlarla fabrikamızı daha da büyütmek” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medya'da Paylaşın