Eleven Madison Park, ihtiyaç sahibi New Yorklular için bir gıda kamyonu piyasaya sürüyor

Daniel Humm’un ünlü fine-dining restoranı Eleven Madison Park, ihtiyaç sahibi New Yorklular için bir kez daha NYC merkezli kar amacı gütmeyen gıda kuruluşu Rethink Food ile ortaklık kuruyor. Eater’ın haberine göre, bu kez Bronx ve Brooklyn’deki mahallelerde haftada 2 bin öğün yemek servisi yapmak için 12 Nisan’da ‘Eleven Madison Truck’ adında bir yemek kamyonu piyasaya sürecekler. Kısmen EMP’nin hazır yemeklerini satın alan müşteriler tarafından finanse edilecek olan bu yeni kamyon, gıda güvensizliği ile mücadele edilen bölgeleri hedef alacak.

“We had been brainstorming different ways to make the restaurant part of the community and get staff engaged beyond making meals and pushing them out of the door. And then Daniel called me and was, like, ‘Let’s do a food truck” said Matt Jozwiak, Rethink’s co-founder and CEO.

EMP, yemek salonunu bu yıl içinde açmayı umuyor ve restoranda yemek yiyen her konuk için Eleven Madison Truck’a ek bağışlar yapılacak. Restoran, kamyonu süresiz olarak çalışır durumda tutmayı planlıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın