Şef Fırat Siriş: “Cunda Despot Evi’nin bizim için bir ev olduğunu söyleyebilirim”

Ege’nin en güzel yerleşim bölgelerinden Cunda Adası’nda yer alan Cunda Despot Evi; 150 yılı aşkın tarihi binasındaki konforlu odaları, SPA seçeneği ve en önemlisi 1862 Restaurant’ı ile misafirlerine muhteşem bir hizmet veriyor. Cunda Despot Evi’ni ve otelin içinde yer alan 1862 Restaurant’ı Şef Fırat Siriş’ten dinledik.

Yunanistan’dan Cunda’ya gelen Despot tarafından 1862 yılında inşa edilen tarihi bir binaya sahip olan Cunda Despot Evi, 150 yılı aşkın tarihinin ardından 2019 yılında restore ediliyor ve kapılarını otel olarak açıyor. Cunda Adası’nın önemli simgelerinden biri olan Cunda Despot Evi; denize sıfır konumu ve şık dekorasyonu ile konaklamadaki yeteneğinin yanı sıra, dünya mutfağından leziz örnekler sunuyor. “Cunda Despot Evi’nde tüm misafirlerimiz, dünya mutfağından ve yöresel lezzetlerden oluşan menümüzle ada lezzetlerini eşsiz bir şekilde deneyimleme fırsatı buluyor” diyen Cunda Despot Evi Şefi Fırat Siriş, Kuzey Ege ve Cunda Adası’nın gastronomik açıdan tüm dünyada ses getirebilecek kadar köklü ve özgün bir içeriğe sahip olduğunu ve tariflerinde Türkiye’nin kendine has yemeklerinden kurguladığı lezzetlerini misafirlerine sunmayı ilke edindiğini belirtiyor.

Hafızalarımızdaki lezzetlere hayalperest bir dokunuş

“Cunda 1862’de de ada bölgesi ve ülkemizin çeşitli reçetelerinden harmanladığımız menümüz, ‘hafızalarımızdaki lezzetlere hayalperest bir dokunuş’ niteliği taşımaktadır. Bu doğrultuda misafirlerimizin güzel anılarını tazelemek için her detayı özenle geliştirip, hafızalarına yeni mutlu deneyimler eklemeyi arzuladık. Bu sezon yine öne çıkan lezzetlerimiz bölge ürünlerinden ve tazelikten asla ödün vermeden hazırladığımız menüden oluşuyor” ifadelerini kullanan Siriş, menüde öne çıkan lezzetlerin geleneksel kalamar tava, bölge denizlerinden günlük olarak yakalanan barbun fileto, Despot’un Lor Tatlısı ve ayrıca her biri birbirinden lezzetli meze ve ara sıcaklardan oluşan zengin menüsüyle hizmet verdiklerini söylüyor.

“Cunda Despot Evi’nin bizim için bir ev olduğunu söyleyebilirim”

Cunda Despot Evi, her zaman yenilenen menüsü ve zaman zaman bir tema kapsamında gerçekleştirilen özel geceleri ile konuklarına keyifli anlar yaşatıyor. Sosyal mesafenin sağlandığı, sakin ve sessiz bir doğa içinde yer alan otelde misafirler, otelin kendi mutfağı ve barı ile günün keyfini çıkarabiliyor.

Tarihin ve doğanın iç içe geçtiği Cunda Despot Evi’nde tarihe hayat veren 28 farklı odası, 1862 Restaurant’ı ve Yund SPA’sı ile hizmet veren otel için Siriş şu sözleri söylüyor: “Benzersiz deneyimlerin yaşandığı bir otelden öte, Cunda Despot Evi’nin bizim için bir ev olduğunu söyleyebilirim. 1862 Restaurant’ta ben ve ekibim lezzet, doğallık ve sağlık başta olmak üzere, insan hayatında mutluluk için olmazsa olmaz olgulardan asla taviz vermiyoruz. Hedefimiz; elbette bu topraklara, bu topraklarda doğan çocuklara, Kuzey Ege’nin kendine has havasına ve yemeklerine olan aşkımızı lezzetlerimize yansıtabilmek. Bu ilkelerimizi geliştirmek ve yeni projeler hayal edebilmek için her gün doğumunda yeniden başlıyor ve aynı aşkla bu anıları paylaşarak misafirlerimizi ağırlıyoruz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın