Ceviz Ağacı lezzeti ve kalitesiyle her daim tercih edilen marka oluyor

Koşuyolu’na yeni bir renk getiren ve konforlu bir ortam sunan Ceviz Ağacı; 2008 yılında açıldı. Tüm dünyadaki yenilikleri takip ederek, başta pasta tasarımcılığı, sağlıklı çikolata üretimi olmak üzere, dünya mutfağında da referans gösterilmeye başlayan Ceviz Ağacı’nı İşletme Sahibi Levent Yüksel’den dinledik.

Titizlikle çalışmalarını sürdüren Ceviz Ağacı; pasta çeşitleri, çikolata üretimi, sütlü tatlılar, sıcak tuzlu fırını ve yemek mutfağı ile İstanbul pastacılığına adını altın harflerle yazdırıyor. “Tüm ürün grupları için ayrı ayrı, heyecanla, sürekli yeniliklerle ve titizlikle mücadele ediyoruz” diyen Levent Yüksel, “İstanbul’un en iyi kahvaltı mekânları arasında gösterilmemizin ve doğum günü pastası siparişi almamızın sebebi de işimizi titizlikle yapıyor olmamız” diyor.

“Herkes pasta yapabilir ama kimse bizim gibi hayal edemez”

Yüksel, daha çocuk yaşlarda; yaklaşık yarım asırdır pastacılık mesleğini başarıyla sürdüren babası İhsan Yüksel ile birlikte çalışmaya başlıyor. Sonrasında ondan aldığı destek ile Koşuyolu’nda Ceviz Ağacı’nı kurarak çıtayı bir üste taşıma yolunda ilk adımımı atıyor. Başarılı isim, işine olan tutkusunu şu sözlerle ifade ediyor: “Herkes pasta yapabilir, yemek yapabilir, çikolata üretebilir. İyi de yapabilir. Ama kimse bizim gibi hayal edemez. Mesleğini, bu ölçüde yaşayamaz. Bu denli bir heyecan duyamaz diyebilirim. Uzun süredir birlikte çalıştığımız yaklaşık yüz yetmiş kişilik ekibimizin de aynı heyecanı yaşaması, en önemli farkımız ve şansımız.”

“Callebaut’u çikolatanın girdiği her üründe kullanıyoruz”

Levent Yüksel, Ceviz Ağacı’nda beş yıldır Callebaut’la çalışıyor. Callebaut’u kendilerine Callebaut’un üst düzey yöneticilerinden birinin sevdirdiğini ifade eden başarılı isim, ilk başta, bu birliktelikte fiyat politikasının çok etkin rol oynadığını dile getirerek, “Şu anki fiyatlar, döviz kuruna bağlı olarak, çok farklı. Ama Callebaut’un kalite standartlarından ödün vermiyor olması ve bunu sürdürebilme başarısı, bizim ve dolayısıyla da misafirlerimizin alışkanlığı haline gelmiş durumda. Callebaut’u çikolatada, pastada, kurabiye çeşitlerimizde, kısacası çikolatanın girdiği her üründe kullanıyoruz” açıklamalarında bulunuyor.

“Ceviz Ağacı’nın dünya tarihinde de olmasını istiyoruz”

Yüksel, sürekli tek mağaza ile ne kadar büyüyebileceklerini ve daha ne kadar kök salabileceklerini tartıştıklarını ifade ederek son olarak, “Yemek menümüzün ilk yaprağında fotoğrafları olan üçüncü kuşağa teslim edeceğimiz Ceviz Ağacı’nın, yalnızca pastacılık tarihinde değil, dünya tarihinde de olmasını istiyoruz; Floransa’daki kuruluş tarihi 1733 olan Gilli gibi…”

Sosyal Medya'da Paylaşın