Bocuse d’Or 2021’in şampiyonu bugün belli oluyor!

Gastronomi dünyasının aylardır heyecanla beklediği gün geldi. Bocuse d’Or 2021’in iki günlük büyük finali bugün sona eriyor. Fransa’nın Lyon kentindeki Sirha fuarında gerçekleştirilen yarışmada ülkeler dünyanın en prestijli mutfak yarışmasının kazananı olmak için hünerlerini sergiliyor.

Büyük finalin ilk gününde Norveç, İtalya, Kosta Rika, İsveç, İsviçte, Singapur, Endonezya, Kolombiya, Tunus, Rusya, Ekvador ve Danimarka yarıştı. Pandemi koşullarına rağmen büyük bir coşkuyla karşılanan yarışmada seyirciler tıpkı bir futbol maçında olduğu gibi takımlarını desteklemek için hazır bulunuyorlar. Günümüz koşullarını dikkate alarak yeni catering modellerini gündemine alan Bocuse d’Or’un ilk gününde yarışmacılar domates kullanarak farklı paket servis menüleri yarattılar. Ayrıca her takım, ana yemekte bitkisel kökenli malzemelerden ve tekrar kullanılabilir kutularda sunulan karidesleri menülerine adapte etti.

Büyük Final’in ikinci gününde ise Estonya, Uruguay, Fransa, İzlanda, Japonya, Fas, Finlandiya, Şili, Tayland ve Macaristan yarışacak. Bugünün sonunda ise jüri nihai kararını vererek şampiyonu açıklayacak. Bocuse d’Or bu sene özel bir ödül daha vermeye hazırlanıyor. Zorlu yeni çalışma koşullarına uyum sağlayan ve dayanışma modelleri geliştiren şeflerin çalışmaları da Bocuse d’Or Sosyal Bağlılık Ödülü ile onurlandırılacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın