Beta Yeni Han’dan Tarihi Yarımada’ya Kahve Müzesi geliyor

İstanbul tarihinin de en önemli miraslarından biri olan Beta Yeni Han, geleneksel Türk lezzetlerini yerli ve yabancı ziyaretçilere seçkin bir atmosferle sunan modern bir alışveriş merkezi olarak Tarihi Yarımada’ya renk katıyor.

Beta Yeni Han misafirleri, gösterişli mimarinin yanı sıra birbirinden farklı lezzetlere de tek noktadan ulaşabiliyor. 100’e yakın dünya çayına ev sahipliği yapan Beta Tea House ve dünyanın en seçkin kahve çekirdeklerinden elde edilen kahvelerinin yanı sıra Mihrimah Sultan, Kumda Kahve gibi geleneksel Türk kahvelerini de özenle sunan A’la Kahve Evi, çay ve kahve severleri cezbediyor. Baharat tutkunları ise, Türk gastronomi kültürünün en değerli temsilcisi olan baharatlarıyla ünlü Belita Baharatçısı’nda kısa bir molanın ardından dünyaca ünlü lezzetimiz Türk lokumunu dünyaya ulaştıran Hacı Ali Lokumcusu ve tatlı sevenlerin vazgeçilmezi olan Benuta Çikolatacısı’nda tadım yaparak ziyaretlerini zirveye taşıyorlar.

Tarihi Yarımada’ya Kahve Müzesi geliyor

Beta Yeni Han, ait olduğu topraklara ve kültüre duyduğu derin saygı ve sevgi ile bünyesinde yer alan mağazaları turistlerin uğrak noktası yapmayı her zaman önceliğinde bulunduruyor. Türk gastronomisinin turistik temsilcileri diyebileceğimiz tüm lezzetleri en özel ve geleneksel şekilde sunan Beta Yeni Han, bu amacını sürdürülebilir yapmak için de yenilenmek ve farklı oluşumlara imza atmak için özel bir çaba sarf ediyor. Mevcut ziyaretçilerine, yeni bir deneyim kazandırma isteğiyle hayata geçirdiği Kahve Müzesi de bunlardan biri. Her ziyaretçinin tutkusu olan kahvenin hikayesi, dönüşümü ve temsil ettiği kültürleri tüm detaylarıyla anlatacak olan müze proje aşamasında ve yoğun bir araştırma sürecinde olup, en kısa zamanda yapımına başlanıp misafirlerini ağırlamaya başlayacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın