be Premium Bodrum, Japon Kültürüyle İtalyan Mutfağını Bir Araya Getiren Yoji Tokuyoshi’yi Ağırlıyor

Art arda birbirinden başarılı Michelin yıldızlı şefleri ağırlayan be Premium Bodrum, Sözen Organizasyon katkılarıyla gastronomi dünyasının başarılı isimlerini değerli konuklarıyla buluşturmaya devam ediyor. 1 Michelin yıldızlı Yoji Tokuyoshi, be Premium Bodrum içinde yer alan Notias Restaurant’da menüsünü lezzet tutkunlarına sunmaya başladı. Japon kültürüyle İtalyan mutfağını bir araya getiren Yoji Tokuyoshi, 1-10 Eylül tarihleri arasında be Premium Bodrum Notias Restaurant’ta gerçekleştireceği pop-up event ile çok özel bir lezzet deneyimi yaşatacak.

Bodrum ve Ege’nin yöresel lezzetlerini, dünya mutfağından özenle seçilmiş lezzet örneklerini ve farklı damak tatlarını bir araya getiren be Premium Bodrum, benzersiz bir gastronomi deneyimine imza atmayı sürdürüyor. Sözen Organizasyon katkılarıyla 1 Temmuz – 10 Eylül tarihleri arasında  gerçekleşen gastronomi etkinliğinde be Premium Bodrum; Almanya’dan 3 Michelin yıldızlı Thomas Bühner, İspanya’dan 2 Michelin yıldızlı Paco Roncero, Rusya’dan 1 Michelin yıldızlı Anatoly Kazakov ve İtalya’dan 2 Michelin yıldızlı Anthony Genovese’i ağırladı.

Eylül ortasına kadar benzersiz gastronomi deneyimine imza atmaya devam edecek olan be Premium, şimdi de mutfağına 1 Michelin yıldızlı Yoji Tokuyoshi’yi konuk ediyor. Adeta bir lezzet şöleni yaşatan Yoji Tokuyoshi’ye ise imza tabaklarıyla misafirlerini ağırlayan be Premium Bodrum’un başarılı Executive Chef’i Veli Bayraktar eşlik ediyor.

I Michelin Yıldızlı Chef Yoji Tokuyoshi
Tokuyoshi / Milano

Bir Japon’un gözü ve felsefesiyle yorumladığı İtalyan mutfağı ile iki kültürün birleşmesini amaçlayan Yoji Tokuyoshi, kullandığı teknik ile fark yaratan bir chef olmak özelliği taşıyor. Dokuz sene boyunca Osteria Francescana’da ‘sous chef’ olarak Massimo Bottura ile birlikte çalışan Japon asıllı şef Yoji Tokuyoshi, 2014’te Modena’yı bırakıyor ve 2015’te Milano’da kendi adını taşıyan Ristorante Tokuyoshi’nin kapılarını açıyor. Tokuyoshi kısa sürede ilk Michelin yıldızının sahibi oluyor. Her yemeğin arkasındaki anlamı, geleneği ve onları yeme şeklini aşılamak için Japonya’nın güzel geleneklerini ve İtalya’nın klasik lezzetlerini bir araya getiriyor. Ünlü Şef Tokuyoshi, 1 – 10 Eylül tarihleri arasında be Premium Bodrum Notias Restaurant’a pop-up event’i için konuk oluyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın