“Barista ve işletmelerin ihtiyaçlarını en doğru şekilde analiz ediyoruz”

1958 yılından bu yana faaliyet gösteren sektörünün en köklü firmalarından birisi olan Öztiryakiler, toplamda 5 bine yakın ürünü tek bir çatı altında sunuyor. Geniş ürün yelpazesinde dünyaca ünlü ithal markalara da yer veren Öztiryakiler’in İthal Marka Sorumlusu Sinem Doğruyol ile sektöre sundukları kahve makinalarını ve sağladıkları kolaylıkları konuştuk.

Sektöre sundukları kahve makinaları ve özelliklerini bizimle paylaşan Doğruyol sözlerine şöyle devam ediyor: “Faema E71 GTI makinası 4,3” touch ekrana sahip ve E61 modelinden esinlenerek teknoloji ve geleneksel makinelerin harmanlanmış hali de diyebiliriz. Pre-infusion (ön demleme) sistemini tümüyle kullanıcıya bırakmıştır. E71 GTI ikonik tasarımı ve teknolojik özellikleri baristaya özgürlük sağlar ve sınıfının en iyi espresso makinesidir. Faema E71E ise üçlü elektromekanik buton paneli ve OLED ekrana sahip olan E71E, GTİ infüzyon sistemi ile yüksek hassasiyetli infüzyonu ve mükemmelliği garanti eder. Simonelli Appia II modelimiz Appia’nın başarısı üzerine kuruludur. Yüksek grup başlıkları, geniş paslanmaz çelik alanlarla zenginleştirilmiş ve iki buhar kolu bir sıcak su çıkışına sahip ergonomik yapısı ile daha kullanışlı bir hal almıştır. Appia II espresso makinesi “SIS” (yumuşak infüzyon sistemi) sistemine sahip. Bu sistem sayesinde kahvenin kremasına ulaşmak çok daha kolay. Wmf 1500s plus ise yüksek kalitesi güvenilir performansı ve kolay kullanımı ile ön plana çıkan bir kahve makinesidir.” 

“Kahve ürün grubuna ayrı bir servis birimimiz hizmet veriyor”
Ürünlerinin kullanım şeklinden ve sektöre sağladıkları kolaylıklardan da bahseden Doğruyol; “Makineleri iki gruba ayırırsak; sadece filtre kahve yapan makineler ve combo makinalar; otomatik, yarı otomatik ve manuel olarak çeşitlilik gösteren makineler olarak sınıflandırabilriz. Çekirdek veya öğütülmüş kahve kullanılabilir. Combo makinalar espresso makineleri olarak da bilinir ve bunlar yüksek basınçlı, su buhar vererek çalışır. Tam otomatik bir kahve makinesi alırsanız, sadece birkaç dokunuş ile her fincanda aynı kaliteyi ve miktarı şaşma, sapma olmadan alabilirsiniz ve bunun için özel eğitim almış bir baristaya ihtiyaç kalmaz. Genellikle bu modeller çekirdek ile çalışır ve öğütücüler içinde olur. Öncelikle doğru makine seçimi için eğitimli satış ekibimiz sayesinde size gerekli bilgilendirmeleri tam yaparak bu önemli seçimi sizin en uygun şekilde yapmanıza yardımcı oluruz. Kahve ürün grubuna ayrı bir servis birimimiz bakıyor” diyor.

Ürüne entegre ödeme sistemi
Sözlerine baristalara ve işletmelere sağladıkları kolaylıklar hakkında bilgi vererek son veren Doğruyol, “Hizmetin en önemlisi bizce bu kadar kıymetli bir yatırımın öncelikle en doğru ekipmana yapılmasını sağlamak. İhtiyaçlarınızı en doğru şekilde analiz edip sizleri gereğinden fazla kapasite veya kullanamayacağınız bir teknolojiye yönlendirmeden en iyi çözümü sunmak. Bunun için markaları iyi anlatmak ve tanıtmak gerekir. Kısaca bahsetmek gerekirse, WMF markası Alman teknolojisi – barista bağımlılığı olmadan, self servis kullanıcılarına da rahatlıkla hitap edebiliyor. Ürüne entegre ödeme sistemi ile işletmeler müşterilerine ortak kullanım alanlarında bile ücret karşılığı ürün kalitesinde bir fark olmadan kahve satışı yapabiliyor. Faema markası İtalyan’dır, geleneksel espresso kahve makineleri ile ön plana çıkıyor ve bu geleneksel kahve makineleri günümüz teknolojileri ile birleşiyor. 75 yıllık geçmişe sahip olan Nuova Simonelli kahve makineleri İtalya’dan tüm dünyaya yayılarak kendini kanıtlamayı başarmıştır.”

Sosyal Medya'da Paylaşın