Azur Yeniköy deniz mahsulünde bir fine dining konsepti sunuyor

Azur Yeniköy, 2018 yılında damaklarda iz bırakacak lezzetleri ve eşsiz Boğaz manzarasıyla yola çıkıyor. Misafirlerine alışılagelmişin dışında deniz ürünleri restoranı olarak her detayı özenle hazırlanmış lezzetler sunan ve ambiyansıyla unutulmaz bir deneyim yaşatan seçkin mekânı Kurucu Ortağı Kerem Vaizoğlu’dan dinledik.

Azur Yeniköy; denize sıfır konumu, servisi, dekorasyonu, misafirlerine hitabı, yemek kalitesi ve sunumu ile bir bütün olarak üst düzey standartlarda hizmet veren fine dining bir restoran. Boğaz’ın kalbindeki konumuyla da gelenlere eşsiz anlar yaşatan mekânı, ‘yeni nesil deniz mahsulleri restoranı’ olarak tanımlamak mümkün. Ayrıcalıklı dokunuşları ve sıra dışı sunumlarıyla, deniz mahsullerine kendi yorumlarını kattıklarını belirten Kerem Vaizoğlu, “Azur Yeniköy, zengin şarap kavı ve menüdeki özel kokteylleri ile de öne çıkan bir işletme” diyor.

“Bu işe hobi olarak başladık sonra tutkuya dönüştü”

İki katta hizmet veren, kutlamalar ve iş yemekleri için de tercih edilen Azur Yeniköy, kaliteli ve güler yüzlü servisi ile de farkını ortaya koyuyor. Azur’un demir çelik sektöründe dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan bir arkadaş grubunun, çokça hayal ettiği bir projenin ürünü olduğunu ifade eden Vaizoğlu sözlerini şöyle sürdürüyor: “İşimiz gereği yurtdışına çok sık seyahat ediyoruz. Özellikle deniz ürünleri ile ünlü ülkelere gittiğimizde birçok ünlü restoranı ziyaret ettik, biz de ortaklar olarak İstanbul’da deniz ürünleri konusunda bir eksiklik olduğunu fark ettik. Kendimiz için ne istiyorsak misafirlerimize de onu sunalım diyerek yola çıktık. Bu işe hobi olarak başladık, sonra tutkuya dönüştü. Mekânın tasarımından ürünlerin seçimine kadar her bir detay ile özel olarak ilgilendik, emeklerimizin karşılık bulması bizi motive etti, heveslendirdi şimdi eskisinden daha çok çalışıyoruz.”

Deniz mahsullü paella’dan ananaslı mangolu ıstakoza en sevilenler…

Deniz ürünleri konusunda bu kadar iddialı olan Azur Yeniköy’de merak edilenlerden biri de elbette en sevilen lezzetleri oluyor. Deniz mahsullü makarna, deniz mahsullü paella, ananaslı mangolu ıstakoz ve tereyağında dil sevilen lezzetlerden olurken; ara sıcak olarak baby kalamardan tereyağında yapılan, parmesan ile servis edilen denizci kalamarı ve vasabi soslu barbun öne çıkıyor. Kral yengeç, Beluga havyarı, Fransa’dan gelen istiridyeler de adından söz ettiriyor.

“Şüphe duyduğumuz kaynaklardan ürün tedarik etmiyoruz”

Azur’un mutfağında kullanılan ürünlerin temininde çok ciddi standartlar uygulanıyor. Kullanılan her ürün özenle ve dikkatle seçiliyor. Birçok restoranda Covid sonrası istihdam edilmeye başlanan Gıda mühendisleri, Azur’un bünyesinde bir buçuk senedir bulunuyor. “Şüphe duyduğumuz kaynaklardan ürün tedarik etmiyoruz” diyen başarılı isim, “Ucuz ürün değil, seçilmiş ve yüksek kaliteli ürünler kullanmaya özen gösteriyoruz. Öte yandan bizim için en önemli unsurlardan biri de misafirlerimizin Azur’da geçirdiği birkaç saatin ışıklandırmadan dekorasyona, müziğe kadar tüm öğeleri ile keyifli bir deneyim olması. Menümüz dinamik ve her daim ciddi bir Ar-Ge çalışması yürütülüyor. Farklı ve kaliteli olmak en önemli isteğimiz” açıklamalarında bulunuyor.

“Güney’de yazlık bir Azur açmayı planlıyoruz”

Azur Yeniköy’ün, İstanbul’da yerli ve yabancı birçok misafiri gururla ağırlayabildiği bir mekân haline geldiğinin altını çizen Kerem Vaizoğlu son olarak; “Müdavimlerimizden gelen yoğun talebi de dikkate alarak, standartlarımıza uygun, içimize sinen bir yer bulursak Güney’de yazlık bir Azur açmayı planlıyoruz. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın