Ali Muhiddin Hacı Bekir’den Bayrama Lezzet Katan Seçenekler

Türk şekerleme sanatının önücüsü Ali Muhiddin Hacı Bekir, şekerleri, lokumları, baklava, helva gibi geleneksel tatlılarıyla Kurban Bayramı’nda damaklarda iz bırakan tatlılar sunuyor. Güllü lokum, limonlu akide şekeri ya da çikolatalı bademli draje…Ali Muhiddin Hacı Bekir’de sevdiklerine tatlı bir hediye vermek isteyenler için her zevke hitap edecek çeşit çeşit seçenekler yer alıyor.

1777 yılından bu yana damaklarda iz bırakan Ali Muhiddin Hacı Bekir, bayram sofralarının ve ziyaretlerinin tadına tat katacak lezzetleri sunmaya devam ediyor. Lokum, akide şekeri, baklava, ezme ve helva gibi geleneksel lezzetleri modern sunumuyla her yaştan tatlı severin beğenisine sunan Ali Muhiddin Hacı Bekir, bu bayramda da evlere konuk olacak.

Nostaljinin en tatlı hali

Ali Muhiddin Hacı Bekir akide ve şekerlemeleri, sadeliği ve otantikliğiyle renk ve lezzet şöleni sunuyor. Bakır kazanlarda özenle pişirilen şekerler, mermer tezgahlarda soğutulup, el emeğiyle şeklini alıyor. Gül, limon, portakal, tarçın, karanfil gibi klasik tatların yanı sıra, fındıklı, fıstıklı, vişneli gibi farklı lezzet seçenekleri de bulunan akide şekerleri, bayramların vazgeçilmezi olmasının yanı sıra günlük yaşamın tatlı molalarına da eşlik ediyor.

Ali Muhiddin Hacı Bekir’in en klasik lezzetlerinden olan lokum ise farklı aroma ve lezzetlerle her tür zevke hitap ediyor. Güllü, kahveli, fıstıklı, tarçınlı gibi klasik tatların yanında bitter çikolata kaplamalı gibi farklı yorumlar da tatlı severleri bekliyor.

Taksim’deki mağaza bütünsel bir deneyim yaşatıyor

Taksim’deki yeni mağazasını açan Ali Muhiddin Hacı Bekir, İstiklal Caddesi’nde yer alan ve Serdar Gülgün imzasını taşıyan ikonik tasarım mağazası ile yüzlerce yıldır aynı tariflerle üretilen geleneksel lezzetlerini tatlı sevenler ile buluşturuyor. Mağazanın tasarımı Osmanlı sanatı uzmanı, iç mimar ve yazar Serdar Gülgün imzası taşıyor. Gülgün’ün neo klasik yorumları ile dizayn edilen mağaza konuklarına lezzetten görselliğe bütünsel bir deneyim yaşatırken geçmişe doğru da keyif veren bir yolculuğa çıkarıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın