Alaçatı’da şıklık ve lezzetin buluştuğu nokta: Kita’s Brasserie

Temmuz ayında Alaçatı Club Baba’da kapılarını açan Kita’s Brasserie, doğallık ve konfor temalarını odağına alıyor ve günden geceye keyif dolu bir atmosfer sunuyor. Kita’s Brasserie Kurucu Ortağı Funda Temiz ile Alaçatı’nın yeni gözdesi Kita’s Brasserie üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Yaz aylarının vazgeçilmez adresi Alaçatı’da 3 Temmuz’da misafirlerine kapılarını açan Kita’s Brasserie, her biri deneyimli mutfak ekibi, personel ekibi ve yönetici kadrosuyla sağlıklı ve lezzetli öğünler sunuyor. “Bir mekân işletmek her zaman gelecek planlarım arasında vardı. Yurt dışında beğenerek, memnuniyetle deneyimlediğimiz, bizim de keyifle anılar biriktirebileceğimiz, hayatımızda olmasını istediğimiz bir mekân yaratmak amacıyla Kita’s Brasserie markamızı oluşturmak için çalışmalarımıza başladık. Misafirlerimize güzel yemekler eşliğinde keyifle sohbet edebilecekleri, güzel anılar biriktirebilecekleri, şık bir ambiyansın olduğu bir ortam yaratmayı hedefledik. Yeni markamızın konumlandırması için yaklaşık 15 lokasyon belirledik. Bu lokasyonlar içerisinde hikâyeyi başlattığımız yer Alaçatı oldu” diyerek Kita’s Brasserie’nin kuruluş hikayesinden bahseden Kita’s Brasserie Kurucu Ortağı Funda Temiz, şıklığın yanında samimi bir ortam sunmayı amaçladıklarını ve bunun için de ferah ve geniş dış mekanlara odaklandıklarını belirtiyor.

“Menümüzün tamamında ‘insan vücuduna fayda’ odak noktamız oldu”

Kapısından adım atıldığı anda Kita’s Brasserie markasının renkleriyle bütünleşen ve şıklığın hâkim olduğu botanik bahçesi dikkat çekiyor. Modern ambiyansıyla büyüleyen mekân, menüsünde ise sağlık ve lezzeti bir arada sunuyor. Temiz, menü hakkında şu sözleri dile getiriyor: “Dünyada yaygınlaşan doğru beslenme bilinciyle hazırladığımız menümüzün tamamında ‘insan vücuduna fayda’ odak noktamız oldu. Mutfağımızda ortalama 20-25 yıllık akademik ve alaylı geçmişleri olan güçlü bir ekip var ve menümüz hepimizin araştırmaları sonucunda oluştu. Örneğin protein, mineral deposu olarak bilinen ve insan vücuduna çok sayıda faydası bulunan humusu ciğerle harmanlayarak menümüze ekledik. Böylelikle de misafirlerimizin vücutlarına demir alımını en enfes versiyonlarından birisiyle sunmuş oluyoruz. Bir diğer lezzetimiz Osso Buco’da uzun süredir dünyada sağlıklı beslenme, trendlerinde yer alan ve insan vücuduna mucizevi faydalar sunan doğal, saf bir kolajen sunuyoruz. Özetle bizim için Kita’s’ta misafirlerimizin tercih edeceği tüm yemek seçeneklerinin onların sağlığına bir katkı sağlaması gerekiyor. Aynı zamanda diyet yapan ya da hafif seçeneklerle öğünlerini geçirmek isteyenlere özel fit seçeneklerimiz de mevcut.” Kita’s’ın menüsünde Fransa’nın enfes soslarının, Viyana’nın benzersiz şnitzel formunun, Roma’nın mest eden pizzasının, Norveç’in somonunun uyarlandığı ve ülkeler bazında öne çıkan lezzetlerin harmanlanarak oluşturulduğu spesiyal yemekler yer alıyor. “Alaçatı’nın doğal otlarıyla eşleştirdiğimiz tüm yemeklerimizde Kita’s dokunuşlarını hissetmek mümkün” diyen Temiz, dünya mutfağından zengin seçeneklerle hizmet verdiklerini vurguluyor.

Bizde her lezzetin ayrı bir hikayesi var. Malzeme bizim birinci önceliğimiz, mutfakta kullanılan her şeyin taze ve günlük olması en hassas olduğumuz konuların başında geliyor. Bu sebeple mutfağımızda kullanılan tüm ürünler doğal ve organik. En iyi ürünleri harmanlayarak yola çıktığımızı söyleyebilirim. Örneğin somonumuzu Norveç’ten alıyor, gezen tavuk ve balık tercih ediyoruz. Son derece yüksek kaliteli ürünler kullanıyoruz, güçlü ortaklarımız var. Hiçbir ürünü ortalama bir yerden almıyoruz. Böyle olunca da lezzet kaçınılmaz oluyor” ifadelerini kullanan Temiz, menüleri hakkında misafirlerinden olumlu geri dönüşler aldıklarını ve sık sık patisserie uzantısı kurmaları adına da öneri aldıklarını söylüyor.

“Sonbaharda Galataport’ta ikinci şubemizi açacağız”

Yemek konusunda rafine zevkleri olan, öğünlerini keyifli bir ortamda tüketerek, lezzet doyumuna ulaşmak isteyen, gusto sahibi, hem Alaçatı ruhunu hissetmek hem de tadını unutamayacağı anılarla kendini ödüllendirmek isteyen herkese hitap eden Kita’s, doğal malzemeler kullanarak sağlıklı yaşama katkı sağlamak üzere çıktığı yolda, yeme-içme sektörüne farklı bir bakış açısı katmak istiyor. Kita’s’ın bu yolculuğunda, önümüzdeki süreçteki hedeflerinin neler olacağını ise Temiz şöyle aktarıyor: “Öncelikli hedefimiz, buraya gelen herkesin kendini mekânla bütünleştirerek, deneyimlediği lezzetlerle, oluşturduğu Kita’s anılarıyla mekânımızdan mutlu ayrılabilmesi. Bu amaçla; mutfağımızda 16, servisimizde 18, temizlik ve bekçimizle 3, barımızda 8 profesyonel kişiden ve 6 kişilik yönetim kadromuzdan oluşan deneyimli, kalabalık bir personel grubuyla çalışıyoruz. Açıldığımız ilk gün itibariyle gelen misafirlerimizin olumlu geri bildirimleriyle şimdiden çok mutluyuz, bu başarıyı devam ettirmek temel amacımız. Sonbahar aylarında Galataport’ta 860 metrekare alana konumlanacak ikinci şubemizi açmaya hazırlanıyoruz. Hedefimizde olan, görüşmelerimizin devam ettiği popüler lokasyonlarda da yeni Kita’s Brasserie’ler önümüzdeki yıl itibariyle kapılarını açacak. Ek olarak kendi entegre alanımızı yaratmak amacıyla bir Kita’s çiftliği kurmak da planlarımız arasında yer alıyor. Ürünlerimizi kendi çiftliğimizden, kendi bahçelerimizden çıkarıp daha da güçlü harmanlamak en istediğimiz konuların başında.”

Sosyal Medya'da Paylaşın