Yöresel Siverek mutfağının yeni temsilcisi: Kineba

Tarihin bekçisi Şanlıurfa şehrinin gastronomideki elçiliğini üstlenen Siverek bölgesinin mutfağını İstanbul’un göbeğine taşıyan Kineba, kapılarını misafirlerine açtı. İşletmeci Cem Hasbay tarafından Caddebostan’da açılan mekân, Siverek’ten getirdiği ürünlerinden hazırladığı yöresel yemekleriyle damaklarda iz bırakıyor.

Kelime anlamı eski dönemde Siverek demek olan ‘Kineba’, yöresel Siverek mutfağının yeni temsilcisi olarak Caddebostan’da İşletmeci Cem Hasbay tarafından açıldı. Kapılarını lezzet düşkünlerine açan restoran; kebaplarından lahmacunlarına, mezelerinden tatlılarına kadar her yemeğinde yöresel Siverek ürünleri kullanmaya dikkat ediyor. Siverek bölgesine özgü lezzetleri barındıran mekân, şık ambiyansı ve keyifli anlar yaşatan terasıyla da göz dolduruyor.

Aslen Siverekli olan Kineba İşletme Sahibi Cem Hasbay, “Yöremize has Bostana salatası için Siverek’ten koruk getiriyoruz. Etimizi 15 kilonun altındaki Balıkesir kıvırcık kuzusu ile hazırlıyoruz ve İstanbul damağına yakın bir kuzu eti hazırlamak için etimizin terbiyesini Siverek usulü yapıyoruz. Acı biberlerimiz yine Siverek’te kendi bahçe hasadımızdan topladığımız biberler. Yöresel ürünlerimizle hazırladığımız lezzetler için heyecanla sizleri bekliyoruz” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın