Yıldız Şeflerden Ignacio Echapresto, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Yıldız şeflerden Ignacio Echapresto, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyonda gastronomi sektörü ve tutkunları ile buluşuyor.

Ignacio’nun mutfağı insanların, yakınlığın, çevrenin, lezzetin mutfağıdır; ana tedarik kaynaklarından biri, Echapresto ailesi tarafından yetiştirilen kendi sebze bahçesidir.

Ignacio ustasının geleneksel mutfağını en iyi avangard tekniklerden bazılarıyla mükemmel bir şekilde birleştirdiği için öğrenmekten asla vazgeçmez, gastronomi kongrelerinin müdavimi olur. Birçok ödülü arasında profesyonel kariyeri ve toprağa bağlılığı nedeniyle La Rioja Kalite Ödülü, La Rioja’nın En İyi Şefi Ödülü ve Bocuse D’OR finalisti yer alıyor. 2011 yılında, çalışkanlığı ve azmi ile en çok beklenen ödül geldi: Venta Moncalvillo, ilk MICHELIN Yıldızını aldı ve bu dönüm noktasından sonra, Ignacio, kardeşi Carlos ile birlikte, gizli restoranını dünyanın gastronomik bir hac restoranına dönüştürdü. en yüksek dünya seviyesi.

Carlos gibi, Ignacio da ülkesi La Rioja’nın bir elçisi, İspanyol ve uluslararası toplantılarda konuşmalar ve sunumlar yapıyor ve burada gastronomi ve kültürünün zenginliğini anlatıyor. Millesime Zaragoza ve Madrid, Soria Gastronómica (Soria), Córdoba Califato Gourmet, Galicia Fórum Gastronómico ve Madrid Fusión’da ulusal düzeyde konuşmacı olarak katıldı. Ve uluslararası sahnede, Gastronomik Festival La Rioja (ABD), Copa Gastronómica “Gols pela Vida” (Brezilya), GastroAntep (Türkiye), Congresso dos Cozinheiros (Portekiz) ve birçok etkinlikte La Rioja’nın elçisi olarak en çok Ülkesinin büyük şarap imalathaneleri ile birlikte dünyadaki önemli şarap fuarları ve etkinlikleri. 2019 yılında kendi köyünde, kendi evinde, İspanyol coğrafyasının küçük köylerinde yapılan mutfaklara değer ve görünürlük kazandırmak için bir buluşma noktası olmayı hedefleyen ‘Cocinas de Pueblo’ etkinliğini organize ediyor ve 2022’de hayata geçiriyor. Bu toplantının ikinci baskısını büyük ulusal ve uluslararası başarı ile gerçekleştirdik. 2021’de kendisi için en önemli takdirlerden birini aldı: anavatanının Hükümeti tarafından La Rioja Büyükelçisi olarak atandı, kariyerinin başlangıcından beri İspanya içinde ve dışında yaptığı bir şey.

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın