Yıldız Şeflerden Thomas Bühner, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Yıldız şeflerden Thomas Bühner, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyonda gastronomi sektörü ve tutkunları ile buluşuyor.

30 yılı aşkın bir süredir Thomas Bühner, Alman şefler liginin zirvesinde yer alıyor. Bühner şef olmaya karar vermiş ve o zamanlar bile ailesine “Yani ben bir şef olacaksam en azından iyi bir şef olmak istiyorum” demiş ve bu sözünü tutmuştur.

Thomas Bühner, Paderborn’daki Schweizer Haus’ta yemek pişirme eğitimi aldı. Daha sonra Düsseldorf Hilton’da Günter Scherrer, Hamburg’daki Landhaus Scherrer altında çalıştı. Ayrıca Lippstadt’taki Grand Cru Restaurant’ta. Sonunda Restaurant Jörg Müller’de ve Harald Wohlfahrt’s Schwarzwaldstube’de. Sonuç olarak, disiplinin önemini öğrendi ve Wohlfahrt’ın günlük olarak onun için çalışan insanlara karşı gösterdiği gerçekçi tutum ve insancıllığın ilgisini çekti. İki yıl sonra Thomas Bühner 1991’de Dortmund’daki La Table Restaurant’ta şef oldu ve beş yıl sonra ilk Michelin yıldızını, ardından 1998’de ikinci Michelin yıldızını kazandı.

Sonunda, 2001 yılında, Thomas Bühner Gault Millau “Yılın Yükselen Yıldızı” ödülüne layık görüldü ve sadece beş yıl sonra “Yılın Şefi” seçildi. 2006 yılından beri eşi Thayarni Kanagaratnam ile birlikte Osnabrück’te Restaurant La Vie’yi işletmektedir. 2009 yılında Relais & Chateaux “Grand Chef” unvanını alırken, 2010 yılı başında La Vie “Les Grandes Tables du Monde” üyeliğine layık görüldü. 2011 yılında üçüncü bir Michelin yıldızı ile ödüllendirildi.

Thomas Bühner, mutfağının ürünü benimsemesini sağlamak için çok çalıştı. Mutfak uzmanlığının ötesinde çalıştığı tüm mutfaklarda teşvik ettiği karşılıklı saygı ve rasyonalist tavırla her anlamda gerçek bir profesyonel olduğunu dünyaya kanıtlamış durumda.

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın