4. Uluslararası Meze Festivali Buruk Gerçekleşti

Akra Hotels tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘Uluslararası Meze Festivali’, Bartın’da meydana gelen ve tüm ülkeyi yasa boğan grizu patlaması nedeniyle buruk geçti. Festival katılımcılarına biletlerinin iade edildiği, tüm programların iptal edildiği etkinlik, şeflerce hazırlanan mezelerin sadece basın mensuplarıyla buluştuğu ‘tadım sunumu’ ve plaket takdimi ile son buldu.

Gastronomi alanında dünya çapında tanınan birçok mekân ile şefin katılım sağladığı, birbirinden lezzetli mezelerin sunulduğu ve gastronomi dünyasının nabzını tutan Uluslararası Meze Festivali’nin dördüncüsü Bartın’dan gelen acı haber sonrası iptal edildi.
Antalya Akra Hotels bahçesinde 15 Ekim’de gerçekleştirilmesi planlanan etkinliğe katılım gösterecek yüzlerce gastronomi ve lezzet tutkununun biletleri iade edildi.

Basına özel tadım buluşması
Antalya’da düzenlenen 4. Uluslararası Meze Festivali için Türkiye’nin ve dünyanın dört bir köşesinden katılım sağlayan birbirinden değerli şefler, aynı gün Bartın’dan gelen acı haber sonrası festival için hazırladıkları mezelerini sadece özel bir tadım buluşması kapsamında basın mensuplarına sundu. Program dahilindeki hiçbir etkinlik ve aktivitenin gerçekleşmediği 4. Meze Festivali, katılımcı restoran ve şeflerin mezelerini servis etmesinin ardından etkinliğe katılan şeflere plaket verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

4. Meze Festivali, madencilerin acısını paylaştı
Yeni lezzetlerin peşinden koşanları, gastronomi seyahatlerini sevenleri keyifli sohbetler eşliğinde kocaman bir sofrada buluşturmak için sabırsızlandıkları bir anda Bartın’dan gelen acı haberle etkinliği iptal ettiklerini belirten Akra Hotels Genel Müdürü Gökhan Polat, “Uzun zamandır hazırlıklarını büyük bir titizlikle sürdürdüğümüz 4. Uluslararası Meze Festivali’mizi Bartın’dan gelen acı haber sonrası iptal etme ve katılımcılarımızın biletlerini iade etme kararı aldık” dedi.

Michelin yıldızlı şefler Ruben Arnanz, Thanınthorn Chantrawan’in yanı sıra
hem Türkiye’nin hem de dünyanın seçkin destinasyonlarından önemli şefleri ve restoranlarını ağırlayan 4. Meze Festivali’ne bu yıl Ankara’dan Afitap, Antalya’dan Akra, 7 Mehmet, TheLifeCo ve Parlak, Barcelona’dan Cal Pep, Tayland’dan Chim, Beyrut’tan Le Pecheur, Bodrum’dan Bağarası, Çanakkale’den Yalova Restoran, Fethiye’den Girida, Gaziantep’den Hışvahan, Hatay’dan Konak, İstanbul’dan Balıkçı Sebahattin ve Feriye, İzmir’den Balmumu, Kaş’tan Chayote ve Yunanistan’dan Orloff markaları birbirinden ilginç mezeleri ile katıldı.

Sosyal Medya'da Paylaşın