Yemek Sepeti CEO’su Nevzat Aydın: “Pandemiyle birlikte e-ticaretin pazar payı büyük artış gösterdi”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in konuşmasıyla başlayan Uludağ Ekonomi Zirvesi, Odeabank’ın sponsorluğunda gerçekleşen ‘Dijital İş ve Büyüme’ oturumunda yeni dönemdeki büyüme fırsatları ile dijitalleşmenin ülkelerin ve şirketlerin ekonomik büyümesine katkısı ele alındı.

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ikinci programı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in konuşmasıyla başladı. Ardından, moderatörlüğünü Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin’in yaptığı ‘Dijital İş ve Büyüme’ panelinde Index Grup YKB ve 2017-2018 Dönemi TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, ODTÜ Ekonomi Bölümü ve Dijital Teknolojiler ve Ekonomik Büyüme Raporu Yazarı Prof. Dr. Erol Taymaz, Yemek Sepeti CEO’su ve Girişimci Nevzat Aydın ve Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ yer aldılar.

“Eğitim kalıcı olarak online olacak ve sadece online eğitim kurumları göreceğiz”

Yemek Sepeti CEO’su ve Girişimci Nevzat Aydın, “Yemek Sepeti projemiz aslında zamanın çok öncesindeydi ve potansiyeli gösterip yerleştirmek 5-6 yıl sürdü. Ancak ilk 5 yıl elde edilen başarı görüldüğünde e-ticarete daha fazla ilgi oluştu. Elde ettiğimiz hızlı büyüme, bu alanın potansiyelini ortaya koydu. Daha önceleri internet kullanıcılarının sayısının artmasını bekliyorduk ama artık en büyük mücadelemiz hızlı teslimat oldu. Dijitalleşmenin iş yapış şeklini değiştirdiğini ve hızlandırdığını gördük. Pandemiyle birlikte e-ticaretin pazar payı büyük artış gösterdi. Pandemi ile birlikte pek çok şeyi dijitalde gerçekleştirmeye başladık ve yeni trendler ortaya çıktı. Yaşlılarımız bile görüntülü iletişime alıştı ve bu artık değişmeyecek. Örneğin pandemi sonrası dünyada online eğitim de yeni normal olacak. Artık sadece online üzerinden eğitim veren kurumları göreceğiz ve bunların diplomaları geçerli sayılacak.”

Sosyal Medya'da Paylaşın