Viennese Coffee Roaster, Covid sonrası Premium Kahvenin Geleceği konusunda olumlu

Eylül 2020 % 4,5 satış büyümesi ve % 15 kar artışı ile 2019 yılında şirketin tarihindeki en iyi yılını kaydeden Julius Meinl, premium kahve endüstrisinde lider bir marka olarak geleceği konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

Covid-19’un neden olduğu etkilere rağmen, aile tarafından işletilen şirket ve Avusturya, Orta ve Doğu Avrupa, Adriatics, Rusya ve Dubai’deki 1 numaralı premium HoReCa markası, yenilikçi çözümler, kalite ve hizmette tutarlılığın marka stratejisinin onu 2021 ve sonrasında iyileşme için benzersiz bir şekilde konumlandırdığına inanıyor.

Bu iyimserliğin kanıtı, Julius Meinl Yenilikler Başkanı Christina Meinl’in başkanlığında Özel Kahve Derneği (SCA) tarafından yaptırılan son araştırmada da bulunabilir. Kanıtlar, salgının başlamasından bu yana kahve tüketiminde genel bir düşüş olduğunu ortaya koysa da, esas olarak dünya çapındaki kahve dükkanlarının kilitlenmesinden kaynaklanıyor, ancak yüksek kaliteli kahveye olan talep devam ediyor. Evde tüketim artarken, aynı kahve deneyimini yeni kurallara ve sosyal mesafeli önlemlere uyarak ev dışı tüketim de sağlayacak şekilde uyarlandı. Araştırma ayrıca, kaldırım kenarı / teslim alımlarında ve çevrimiçi satın alımlarda önemli bir artış (% 5,38) gibi, iyileşmenin göstergesi olan tüketici satın alma davranışlarındaki diğer değişikliklerin altını çizdi.

Christina Meinl, COVID-19’un endüstri üzerindeki etkilerine ilişkin tahminlerini paylaşıyor: “Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, küresel kilitlenme, sosyal mesafe kısıtlamaları ve tüketici harcamaları üzerindeki kişisel finansal etki göz önüne alındığında, ev dışı satışlarda önemli bir düşüş oldu. Kısa vadede sektörün bunun etkilerini hissetmesi muhtemel ancak yine de umutlu olmak için nedenler var. Çevrimiçi satışlardaki artış, daha uygun fiyatlı lüks bir ürün kaldığı ve daha uzun vadeli büyümeyi tetikleme potansiyeline sahip olduğu için tüketicinin yüksek kaliteli kahveye olan talebini kanıtlıyor. Birinci sınıf kahve sunmaya odaklanan ve yüksek kaliteli bir şirket içi deneyim sunan HoReCa işletmeleri, daha uzun vadede yeni ve geri dönen müşterileri satış noktalarına çekecek. ”

Pandemi, kahve değer zincirinin her seviyesinde endüstriyi etkilemiş olsa da, bu zorluklar aynı zamanda sektörde inovasyonun hızlanmasına da yol açmıştır. Sektörde bir lider olarak Julius Meinl, müşterilere yeni normale geçişi mümkün olduğunca sorunsuz hale getirmek için konseptler geliştirmek için kilitleme dönemini kullandı. Bu, ASIC (Avusturya Enfeksiyon Kontrol Derneği) tarafından onaylanan yeni hijyen gereksinimlerinin “Daha Güvenli Kahve Hazırlama” programının kitlesel olarak sunulmasıyla başladı. Hazır ve paket servisi olan restoran işi önem kazandıkça, marka aynı zamanda HoReCa ortaklarını küresel olarak desteklemek ve sürdürülebilir şekilde çalışma çabalarına devam etmek için biyolojik olarak parçalanabilir paket servisi olan restoran bardakları ve özel ticari pazarlama materyalleri içeren yeni bir Coffee 2 Go konsepti geliştirdi.

Christina Meinl şunları söylüyor: “Julius Meinl, sektör içinde her zaman yenilik, sürdürülebilirlik ve işbirliğini desteklemiştir. Bu nedenlerden dolayı, kriz karşısında benzersiz bir şekilde yanıt verebilecek konumdayız. Esnek, yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlere odaklanan, dijitalleşmeyi ilerleten ve en yüksek güvenlik standartlarına uygun yeni dağıtım kanalları kurarak, küresel olarak ortaklarımıza en yüksek standartlara hizmet etmeyi öğrenmeye ve adapte etmeye devam edeceğiz. Temel değerlerimize ve ürün kalitemize sadık kalarak, dünya çapındaki ortaklarımız ve müşterilerimizle birlikte, eskisinden daha güçlü olacağız. “

Sosyal Medya'da Paylaşın