VATEL ve İstanbul Kent Üniversitesi, Mutfak ve Servis Sanatları Akademisi Lansmanını Duyuruyor!

VATEL International Hotel & Tourism School, 1981 yılında Fransa’nın Paris şehrinde kuruldu ve o zamandan beri otelcilik ve turizm sektöründe öncü bir rol oynuyor. Bugün itibarıyla 45 ülkede 55 kampüsü bulunan VATEL, 9000’den fazla aktif öğrencisi ve 45.000’den fazla mezunu ile dünyanın lider otelcilik okulları arasında yer alıyor.

VATEL Istanbul kampüsü ise 11 yıldır genç yöneticileri turizm dünyasına kazandırarak sektöre yön veriyor. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen otel markalarında yönetici adayı olarak kariyerlerine başlangıç yapan VATEL mezunları, başarılarıyla ülkemizi ve otelcilik sektörümüzü gururlandırmaya devam ediyor.

Bu başarılarla dolu yılların bir sonucu olarak, VATEL Istanbul ve İstanbul Kent Üniversitesi işbirliğiyle dünyanın ilk VATEL ACADEMY markasının açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu işbirliğiyle, uluslararası mutfak ve servis sanatları akademisi olarak İngilizce ve Türkçe dil seçenekleriyle eğitimlere başlayacak olan VATEL ACADEMY, başlangıç, orta ve uzman seviyelerinde direkt iş edindirmeye yönelik pratik eğitimlerin yanı sıra, hobi amaçlı kurslar da düzenleyecek. Ayrıca, katılımcılara mesleki ve temel Fransızca eğitimleri de Taksim’de bulunan Fransız Kültür Merkezi tarafından verilecektir.

VATEL ACADEMY, ulusal ve uluslararası staj ve iş edinme imkanları için de girişimlerde bulunuyor, nitelikli yüksek gastronomi mekanlarıyla işbirliği anlaşmalarına imza atarak ülkemizin ve dünyanın önde gelen sektör temsilcileriyle birlikte çalışmanın mutluluğunu yaşayacak. Bu işbirliği ve açılış, hem Türkiye’de hem de dünya genelinde turizm ve otelcilik sektöründe geleceğin liderlerini yetiştirmek amacıyla büyük bir adımı temsil ediyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın