Upfield Türkiye, Ev Dışı Tüketim Ürünlerinin Çatı Markasını Violife Professional Olarak Yeniledi

Violife Professional, Upfield Professional markasının yeni adı olarak açıklandı.
65’ten fazla ülkede milyonlarca tüketici tarafından sevilerek kullanılan, lider pozisyondaki bitki kaynaklı peynir üreticisi Upfield Professional, ev dışı tüketim ürünlerinin çatı markasını Violife Professional olarak yeniden markaladı.

Fleksitaryen beslenmeyi tercih edenlerin sayısındaki artış, tüm dünyada daha fazla tüketicinin daha fazla bitki kaynaklı gıda seçeneği aramasına neden oluyor. Tüketiciler, etik sebepler ve süt, et gibi hayvansal içerikli gıda maddelerinin çevre üzerindeki etkisini de göz önünde bulundurarak bitki kaynaklı gıdaları tercih ediyor. Ek olarak; özel beslenme ihtiyaçları olan tüketiciler de kendilerine uygun gıda seçeneklerine ihtiyaç duyuyorlar. Violife Professional, tüketicilerin ev dışında da lezzetli ve besleyici bitki kaynaklı gıda seçeneklerine sahip olmalarını sağlamayı ve tüm beslenme ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor. Bunu yaparken de lezzet ve performanstan ödün vermemek, hedefleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Upfield Türkiye Genel Müdürü Taner Uygun, marka hakkında şöyle bilgiler veriyor: “Bitki kaynaklı bir gelecek için heyecan verici planlarımız var. Violife markasının global gücü ve tanınırlığının, ev dışı tüketim sektöründe bitki kaynaklı gıdaların faydalarını öne çıkarmak ve bitki kaynaklı alternatiflerin sayısını arttırmak için bir fırsat olduğuna inanıyoruz”

Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin sadece iklim etkilerini azaltmak için değil, aynı zamanda daha farklı beslenme ihtiyaçları olduğu için farklı ürünlere ihtiyaç duydukları ve beslenme alışkanlıklarını değiştirdikleri bir dönemde olduğumuzu belirten Uygun, şeflerin konuklarını daha fazla bitki kaynaklı gıdalara yönlendirerek ve onlara daha fazla seçenek sunarak bu değişimin ön saflarında yer alabileceklerinden bahsetti: “Şeflerin menülerini bitki kaynaklı, çevre dostu seçeneklerle genişletmelerine ve mutfaklarda farklı beslenme ihtiyaçlarına hizmet ederken oluşan karmaşıklığı azaltmalarına yardımcı olmayı umuyoruz. Violife Professional olarak profesyonel mutfakların ihtiyaçlarını karşılamak için yeni ürünler sunarak ürün portföyünü çeşitlendirmeye devam edeceğiz”

Marka isim değişikliği ile beraber web sitesini de yenileyen şirketin yeni web sitesi Violife Professional, şefler için yeni tarifler ve faydalı makaleler içeriyor. Ayrıca Instagram (violifepro_tr) ve Facebook (violifeprofessionaltr) üzerinden Violife Professional Türkiye ile iletişim kurulabiliyor.

 

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın