Ünlü İsimlerden Sorumlu Restoran Hareketi’ne Destek

Ünlü isimler, sürdürülebilirliği odağına alan Sorumlu Restoran Hareketi için Ristorante Umberto’da bir araya geldi. Gelecek kuşakların kaynaklarının korunması amacıyla Akkomarka Restoran Topluluğu ve Akkol Catering Grubu öncülüğünde hayata geçirilen hareket kapsamında başlatılan “Gıda Atık Döngüsü” projesine dikkat çeken isimler, sokak hayvanlarını da besledi.

Perihan Savaş, Umut Kurt, Uraz Kaygılaroğlu, Celil Nalçakan, Anıl Altan, Bora Akkaş, Oben Alkan, Olgu Baran Kubilay ve daha birçok ünlü isim, gelecek nesillerin kaynaklarının korunması bilinciyle hayata geçirilen “Sorumlu Restoran Hareketi”ne destek vermek için Ristorante Umberto’da bir araya geldi. Gıda israfına son verilmesi amaçlanan ve Sorumlu Restoran Hareketi’nin yeni adımı olan “Gıda Atık Döngüsü” projesine dikkat çeken isimler, “Gıdanı Koru” mesajını verdi.

Ünlü isimler, sokak hayvanlarını besledi

Sorumlu Restoran Hareketi’ne üye olan restoranların gıda atıklarından oluşturulan mamalarla sokak hayvanlarını besleyen ünlü isimler, bu atıklardan oluşturulan gübreleri de gönüllü olarak dağıttı.

“Gıda Atık Döngüsü” kapsamında, Sorumlu Restoran Hareketi katılımcısı olan Köşebaşı, Ken Sushi, Yamo Sushi, Snob Street Food, Ali Ocakbaşı, Perihan Meyhane, Ristorante Umberto, Akkol Catering, Geleneksel Lezzetler Durağı, Allday Artisan Catering, Deli Toastry, Deli Kitchen ve Safderun markalarının restoranlarındaki atıklar, ayrıştırılarak elektrikli gıda atık toplama aracıyla kompost tesisine yollanıyor. Gübre ve evcil hayvan mamasına dönüştürülerek, restoranlarda misafirlere ücretsiz dağıtılıyor. Ayrıca hayvan barınaklarına mama desteği sağlanarak, ayda 2 bin minik dostun beslenmesine katkı sağlanıyor. Gübreler ise, yerel üreticilerin desteklenmesi için İstanbul’daki çiftçilerle paylaşılıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın