Ukrayna mutfağı başarılı şeflerin ellerinde yeni bir kimlik kazanıyor

Ukrayna’nın önde gelen şefleri Ievgen Klopotenko ve Igor Mezencev geçtiğimiz günlerde bir gastronomi turuna ev sahipliği yaptı. Şeflerin organize ettiği turda, Ukrayna’nın yemek kültürü, ülkenin tarihi ve doğal güzellikleri tanıtıldı.

İki önemli şefin gastronomi turuna çıkardığı Foodinlife Genel Yayın Yönetmeni Gökmen Sözen, Ukrayna’nın tarımsal ürünlerini kullanarak kreatif bir bakış açısıyla yemeklerini oluşturan Ievgen Klopotenko, Igor Mezencev, Edik Kanaryan, Mirali Dilbazi, Yuriy Nikityuk, Marina Korsun, Andrei Matsiuta ve Alexander Tsvigun gibi genç ve başarılı şeflerle tanışma fırsatı buldu. Turda, Klopotenko ve Mezencev tarafından 100 Rokiv Tomu Vpered Restaurant’ta eşsiz tadım menüleri deneyimlenirken, Zweig Restaurant şefi Edik Kanaryan ve Gosteria Hata Podopryhora şefi Mirali Dilbazi tarafından hazırlanan kreatif sunumlarla oluşturulan yemekler Park Inn by Radisson Kyiv Troyitska’da tadıldı. Kommuna Kitchen şefleri Anderi Matsiuta ile Alexander Tsvigun, Wine Love şefi Yuriy Nikityuk ve Supra Kyiv şefi Marina Korsun tarafından da yine özel tatlar denendi.

Ukrayna’nın önde gelen restoranlarını, butik gurme marketleri ve halk pazarlarını ziyaret eden Sözen, turda hem restoranların tarımsal ürünler kullandıkları için kalitelerinin yükseldiğinden hem de buradaki şarapların üretim hacminin genişlediğinden söz etti ve şunları ekledi: “Kommuna Kitchen, 100 Rokiv Tomu Vpered, Bursa Hotel Kyiv ve Kyiv Food Market restoranlarına ve burada beni ağırlayan değerli şeflerimize teşekkür ediyorum. Medyanın ilgisinden ötürü de PostEat Magazine ile Liga.Life’a da teşekkürlerimi iletiyorum”.

Dünyada tarım denilince akla gelen ilk ülkelerden birisi de Ukrayna. Tarım açısından önemli bir yere sahip olan bu ülkenin şefleri de tarımsal olanakları değerlendirerek hem kreatif hem de yenilikçi çalışmalara imza atıyorlar.

Sosyal Medya'da Paylaşın