Türkiye’nin en büyük kayak oteli olmaya hazırlanan tesisin temeli atıldı

Türkiye’nin en planlı, Avrupa’nın ise sayılı kayak merkezlerinden biri olan Erciyes’te önemli bir yatırım için ilk adım atıldı.

Merkezi Antalya’da bulunan ve Alanya’da 3 otele sahip Xperia Otelleri zincirinin Erciyes dağındaki dev yatırımının temeli atıldı. Xperia Mountain Resort Otel adlı otel tamamlandığında Türkiye’nin en büyük kayak oteli olacak. Erciyes Develi Kapı bölgesindeki otelin temel atma törenine Xperia Oteller Zinciri sahibi Serhat Kayış, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de katıldı.

Kayseri’nin en çok yatak kapasitesine sahip olacak 5 yıldızlı Xperia Mountain Resort Erciyes Ski 22 bin metrekare alanda, 275 oda ve 550 yatak kapasitesi ile misafirlerini ağırlayacak.

Kayseri’de turizme farklı bir boyut kazandırmayı hedefleyen Xperia Otelleri sadece kış turizmiyle kalmayıp aynı zamanda yüksek irtifa spor tesisleriyle 12 ay hizmet verecek. Otel içerisinde sportif faaliyetlerin yapılabilmesi için tenis kortu, açık ve kapalı olimpik yüzme havuzu, yoga, pilates, fitness salonları, hamam, sauna, buhar odası, şok odası, tuz odası ve masaj salonları bulunuyor.

Erciyes’in zirvesinde 4 adet a la carte restoranı, açık büfesi ve zengin menüleriyle misafirlerini dünya mutfağı ile tanıştıracak olan otel, büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek kapasitede konferans salonu ve toplantı odalarını da bünyesinde bulunduruyor. Xperia otel ayrıca güneş enerjisi santralleri ile kendi enerjini üreten bir tesis olarak ön plana çıkıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın