TransAnatolia ve Bocuse d’Or Türkiye Akademi’den İş Birliği

Dünyanın en büyük ve zorlu rally raid yarışlarından TransAnatolia ve dünyanın en prestijli şef yarışmalarından Bocuse d’Or Türkiye Akademisi iş birliği ile TransAnatolia’da katılımcılara eşsiz lezzetler sunulacak. 23 Ağustos’ta yarışın Kayseri’deki kamp alanında katılımcılara “sokak lezzetleri” ikramı gerçekleştirilecek. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı TGA destekleriyle düzenlenen TransAnatolia, 20 Ağustos’ta Hatay’dan başlayıp, 27 Ağustos’ta Eskişehir’de sona erecek.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı TGA destekleriyle düzenlenen TransAnatolia, 20 Ağustos’ta Hatay’dan başlayıp, 27 Ağustos’ta Eskişehir’de sona erecek. TransAnatolia ve dünyanın en prestijli şef yarışması Bocuse d’Or’ un Türkiye’de düzenlenmesini sağlayan Bocuse d’Or Türkiye Akademi iş birliği ile yarışta katılımcılara özel “sokak lezzetleri” tadımı gerçekleştirilecek.

23 Ağustos’ta TransAnatolia’nın Kayseri’deki kamp alanında Bocuse d’Or Türkiye Akademi’nin şefleri katılımcılara “sokak lezzetleri” temalı ikramlar gerçekleştirirken, kokoreç, köfte, sucuk ve pastırma gibi lezzetler kamp ateşinde katılımcılarla buluşacak.

Bocuse d’Or Türkiye Akademi Başkanı Şef Mehmet Gök, “Bocuse d’Or Türkiye Akademi ve TransAnatolia çok farklı kulvarlarda faaliyet gösteren iki ekip olarak gözükse de ortak hedefimiz ülkemizin değerlerini hem ülkemizde hem de uluslararası arenada tanıtabilmek. Bu projedeki iş birliğimiz de bu noktada başladı. TransAnatolia’ya katılan tüm katılımcıların yarış rotası esnasında ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerinin tadını çıkarırken, milli lezzetlerimizin de keyfine varmalarını istedik. Bu etkinlikte ülkemizin en vazgeçilmez lezzetleri arasında olan kokoreç, köfte, sucuk ve pastırmayı kamp ateşinde hep birlikte pişireceğiz ve eminiz ki katılımcıların birçoğu ilk defa tadacakları bu lezzetlerimize hayran kalacaklar. Önümüzdeki sene yapılacak yarış için de çok farklı bir proje üzerinde şimdiden çalışmaya başladık. Bize %100 yerli üretim olan muhteşem ürünleri ile katkı sağlayan değerli sponsorlarımız Aslanboğa Kokoreç ve Karkas Çiftliği‘ne de çok teşekkür ederiz.” dedi.

TransAnatolia Genel Koordinatörü Burak Büyükpınar ise; “Uluslararası iki oluşumun sinerjisini bu yıl ilk kez Kayseri’de katılımcılarımızla buluşturacağız. Hedefimiz önümüzdeki yıl daha kapsamlı bir iş birliğine imza atmak yönünde, ülkemizin muhteşem lezzetlerini özellikle yurt dışından katılan misafirlerimize deneyimletmek bize çok keyif veriyor. Bu yıl TransAnatolia’ya onlarca medeniyete ev sahipliği yapan ve 600’ü aşkın yemek çeşidi olan Hatay’dan start veriyoruz. Bu anlamda TransAnatolia olarak motor sporlarının yanı sıra aynı zamanda tarih, doğa, kültür ve gastronomi turizmine destek sağlayan bir proje gerçekleştiriyoruz” dedi.

TransAnatolia’nın ana sponsorları arasında; 30 yıla yaklaşan geçmişi boyunca Türkiye motosiklet kültürüne sağladığı katkı kadar, verdiği yön ve temsil ettiği markalarla büyümeye devam eden Ducati/Korlas ve kültür, tarih, eğitim, sanat, eğlence ve ticaret alanlarında bir olimpiyatı Hatay’a getiren, onlarca medeniyete ev sahipliği yapan Expo’21 Hatay yer alıyor. Spor Toto, General Tire, İzeltaş, Castrol, Fikirmedya, Jules Verne ve 4x4Europarts ise yarışı destekleyen diğer kurumlar arasında yer alıyor. Castrol bu yıl aynı zamanda yarışın motosiklet kategorisinin de isim sponsorluğunu üstlendi. TransAnatolia’nın bu yılki medya sponsorları ise Power Group, Motorsport.com.tr ve Soloenduro.it.

Sosyal Medya'da Paylaşın