Time Out dünyanın en iyi 10 yeni restoranını belirledi

Hizmet sektörü pandemi sürecinden olumsuz etkilenmiş olsa da, yeni gelişmelerle dünya çapında büyümeye devam ediyor. Son olarak dünyaca ünlü Time Out dergisi, dünyanın farklı lokasyonlarında açılmış en iyi 10 restoranı tanıttı. Listede Hong Kong’dan Meksika’ya değin en yeni restoranlar yer aldı.

1. Sessions Arts Club (Londra)

İlk sırada yer verilen Sessions Arts Club, Londra’ya yeni kazandırılan mekanlardan. Restoran, dikkat çekici iç mekan tasarımı ve zengin menüsüyle ön plana çıkıyor. Şef Florence Knight, sanatçı Jonny Gent ve Jon Spiteri ortaklığında açılan mekan, şimdiden Londra’nın en iyilerinden biri olarak gösteriliyor.

2. Mux (Mexico City)

Meksika’nın başkenti Mexico City’de konumlanan Mux, menüsünde yerel Meksika mutfağının yanı sıra nadir bilinen tatlara da yer veriyor.

3. Dalia (Paris)

Dünyaca ünlü Fransız mutfağının en yeni temsilcilerinden Dalia, Paris’te yer alan 1000 metrekarelik geniş alanıyla öne çıkıyor. Restoranda meşhur Akdeniz lezzetleri sunuluyor.

4. Radical Chic (Hong Kong)

Hong Kong’daki ikonik ICC Tower’ın 101. katında yer alan restoran, müşterilerine İtalya’dan kilometrelerce uzakta gerçek bir İtalyan mutfağı deneyimi sunuyor.

5. Bicyclette (Los Angeles)

Los Angeles’ın yeni gözde mekanlarından biri olarak gösterilen Bicyclette, Fransız mutfağını oldukça başarılı bir şekilde temsil ediyor.

6. Alla Vita (Chicago)

Geçmiş yıllarda Chicago’da Boka isimli mekanı işletmiş Lee Wolen, tecrübelerini ve yaratıcılığını birleştirerek Alla Vita’nın kapılarını açtı.Çeşitli İtalyan lezzetlerini deneyimleyebileceğiniz restoran, şık tasarımıyla da beğeni topluyor.

7. Lokshini Kitchen and Braii Shack (Johannesburg)

Johannesburg’de yaşayan Victor ve Thandi Ngwenya çiftinin işlettiği restoran, Afrikan mutfağını başarılı menüsü ve yaratıcı sunumuyla temsil ediyor.

8. Aru Restaurant (Melbourne)

Melbourne’da yüksek beklentilerle açılan Aru Restaurant, şimdiden müşterilerden ve eleştirmenlerden tam not aldı. Güneydoğu Asya mutfağını Avusturalyalılarla buluşturan mekan, açık mutfak özelliğine de sahip.

9. Gage and Tollner (New York)

Uzun süredir New York’da açılması beklenen Gage and Tollner, tarihi iç mekan tasarımı ve klasik Amerikan mutfağına getirdiği sofistike yorum ile kısa zamanda büyük beğeni topladı.

10. Firangi Superstar (Singapur)

Hint mutfağının meşhur lezzetleriyle oluşturulan seçkin menüsüyle Firangi Superstar ilk müşterileri için Singapur’da kapılarını açtı.

Sosyal Medya'da Paylaşın