The Best Chef Awards 2020 kazananları açıklandı!

Dün, The Best Chef Awards 2020’nin sonuçları ilk defa sanal olarak düzenlenen bir etkinlikte açıklandı. Uluslararası gastronomi topluluğunun huzurunda çevrim içi yapılan etkinlikte; şef René Redzepi, Perlage tarafından desteklenen The Best Chef Top100 ödülünü kazandı, ardından ikinci sırada şef Björn Frantzen (geçen yılın galibi) ve üçüncü sırada şef Dan Barber (iki ek ödül kazandı).

The Best Chef Awards 2020 kazananları

The Best Chef Awards 2020’nin tam sıralamasına www.thebestchefawards.com adresinden ulaşabilirsiniz. En prestijli ödüller birçok yeni gelenlerle birlikte tanıdık yüzlere verildi.

Perlage tarafından desteklenen The Best Chef Top100 Award kazananı: Danimarka’dan René Redzepi. İkincilik ödülü 2019’da kazananı Björn Frantzen’e (İsveç) ve üçüncülük ise iki ödül daha kazanan Dan Barber’a (ABD) gidiyor.

Perrier-Jouët tarafından desteklenen The Best Chef Rising Star Award kazananı: Manoella ‘Manu’ Buffara (Brezilya). Bu genç şef, gastronomi dünyasındaki yeteneğine ve ilerlemesine bir takdir olarak bu ödülü kazandı.

Custom Culinary tarafından desteklenen The Best Chef Fol-LOVERS Award kazananı: Bu ödül, sosyal medyada The Best Chef takipçilerinin görüşlerine değer vermek için 2018’de tanıtıldı.

Valrhona tarafından desteklenen The Best Chef Pastry Award kazananı: Xavi Donnay (İspanya). Bu ödül, tüm şefler arasında en iyi pasta şefini başarılarını kutluyor.

Antonius Caviar tarafından desteklenen The Best Chef Food Art Award kazananı: Alex Dilling (İngiltere). Bu ödül, tüm şefler arasında En İyi Sanatçıya adanmıştır.

Le Nouveau Chef tarafından desteklenen The Best Chef New Entry Award kazananı: Dan Barber (ABD). Bu kategori ödülü, tüm yeni adaylar arasında en yüksek sıralamayı alan şefe verilir.

LSG Group tarafından desteklenen The Best Chef Voted by Chefs Award ödülü: Dan Barber (ABD). Bu ödül, diğer tüm şefler tarafından en çok oy alan şefe adanmıştır.

Perlage tarafından desteklenen The Best Chef Science Award kazananı: Rasmus Munk (ABD). Bu ödül, araştırma, deneysel teknikler ve dönüşüm konularında üstün olan şef için bir ayrıcalıktır.

Difference Coffee tarafından desteklenen The Best Chef Legend Award kazananı: Michel Bras (Fransa). Bu kategori ödülü, artık mutfakta aşçı olarak aktif olmayan, ancak gastronomi dünyasında hala çok önemli bir etkisi olan en iyi şefi kutluyor.

Gastronomi camiasının kalbinden gelen ödüller

Bu yıllık ödül galası, dünyanın her yerinden şeflerin en sıcak yemek galasına katılmak için çok uzaklardan seyahat ettiği küresel bir etkinlik olmuştur. Herkesin güvenliğini garanti altına almak ve mevcut COVID düzenlemelerini dikkate almak için, bu yıl dünyanın önde gelen yemek pişirme platformu köklerine geri dönmeye karar verdi, Top100’lerini birinci sınıf bir çevrimiçi şov aracılığıyla sundu ve Area Talks ve Food Meet Science gibi karma konferanslara ev sahipliği yaptı. “Bu yılki etkinliği iptal etmemeye, ancak # VIRTUAL2020 biçiminde düzenlemeye karar verdik. Bunu yaparak, tüm gastronomi dünyasına bir güç ve pozitiflik mesajı vermeyi umuyoruz. Akşamı tamamen iptal etmek, kaliteli yemek dünyasının kırılganlığını göstermek ve vurgulamak anlamına gelir ve bu verilecek doğru bir mesaj değildir. Birbirimizden uzaktayız – herkes evde, işte, ülkelerinde veya şehirlerinde – henüz çok yakın ve hatta eskisinden daha fazla birlikte” diyor The Best Chef projesinin yaratıcı Direktörü Cristian Gadau.

Isabelo Charity Müzayedesi

The Best Chef Award 2020, tüm ödüllerin kazananlarını açıklayarak ayın 23’ünde sona ermeyecek. Bu yıl da özel bir şey olacak – kazananlar ödüllerini 24 Eylül Perşembe gününden itibaren düzenlenecek müzayedeye bağışlamaya karar verdiler. Tüm bilgiler web sitemiz www.thebestchefawards.com’da mevcut olacaktır. Müzayedede toplanan toplam miktar, Hollandalı Şef Margot Janse tarafından yürütülen bir proje olan Isabelo Charity’ye aktarılacak. Isabelo projesi 2009’da doğdu çünkü hiçbir çocuk aç karnına öğrenemez.

Akranlara göre oylama

Seçkin karakteriyle Best Chef Awards, dünyanın en iyi şeflerinden oluşan ağı ve sosyal medya etkisi sayesinde mutfak dünyasında oldukça etkilidir. Şefler becerilerine, deneyimlerine ve başarılarına göre ödüllendirilir. Akranları ve bir grup profesyonel tarafından yapılan oylama ile seçilirler. Her yıl, 100 yeni şef The Best Chef’in iş birlikçileri tarafından seçiliyor ve bir önceki yılın Top100 listesine eklenir. Daha sonra, dahil olan tüm şefler akranları için oy kullanmaya başlar. Şeflerin son 100 finalistin kim olacağına karar vermek için 1000 puandan 100 puana kadar toplam 10 seçeneği vardır. Yeteneğini, deneyimini, potansiyelini ve kişiliğini tanıyan bir kişi olarak şefe oy verirler. Ayrıca, mutfak uzmanları, fotoğrafçılar, sanatçılar ve takipçiler en sevdikleri şefler için Top100 listesinde oy kullanıyorlar. Mutfak uzmanları güvenli bir anket yoluyla oy veriyor. Oylama prosedürünün son aşamasında, takipçiler The Best Chef’in web sayfası üzerinden oy kullanabilirler.

Sosyal Medya'da Paylaşın