Tayland mutfağının güvenilir içeriği sertifikalarla tescillendi

Koronavirüs pandemisinin tüm dünyada yarattığı sağlıklı beslenme trendi, mutfaklarda ithal edilen ürünlerin kalitesi ve güvenliği konularındaki hassasiyetleri de artırdı. Dünyada büyük bir hayran kitlesi edinen Tayland mutfağındaki bu hassasiyetlere güvenilir çözümler sunmak için kolları sıvayan Tayland Ticaret Bakanlığı, meraklıları için Tayland yemeklerini güvenilir, pandemi koşullarına uygun ve helal sertifikalı bir içerikle dünyanın dört bir yanına ulaştırıyor. Doğu’nun denge felsefesini seçkin lezzetlerinde buluşturan Tayland mutfağının sağlık ve güvenlik atılımlarını Tayland Ticaret Müsteşarı Poonsak Khunudom ile konuştuk.

Birden fazla Güneydoğu Asya geleneğini bünyesinde harmanlayan ve güçlü aromalarıyla damaklarda iz bırakan Tayland mutfağı, tüm dünyada kendisine büyük bir hayran kitlesi edinmiş durumda. Ekşi, tatlı, tuzlu ve acı lezzetlerin dengesinin yansıtıldığı bu mutfağın ürünlerinin global düzeyde teslimatı her yerde aynı eşsiz lezzeti yakalayabilmek için büyük önem taşıyor. Pandemi döneminde üretim ve sevkiyat konularında öne çıkan hijyen ve standartlar da her zamankinden daha büyük önem taşıyor. Tayland mutfağını tüm dünyaya güvenilir içeriğe ve teslimat koşullarına sahip bir şekilde sunmak için kolları sıvadıklarını söyleyen Tayland Ticaret Müsteşarı Poonsak Khunudom, kalite sertifikalarıyla bu hassasiyetleri gidermek için ilk adımı attıklarının müjdesini verdi. Dünyanın birçok noktasında sağlıklı, Tayland’a özgü ve helal ürünleri Thai Select logosuyla deneyimlemeniz mümkün. Bu sertifika, nerede olursanız olun Tayland’ın orijinal yemek standartlarına sahip ürünler tüketeceğinizi garanti ediyor.

Üretimden tüketime her alanda denetim

Başbakan Yardımcısı ve Ticaret Bakanı Sayın Jurin Laksanawisit’ın gerçekleştirdiği projede, gıda ürünlerinin ihracatı konusunda kafalardaki soru işaretlerinin giderilmesi hedefleniyor. Tayland mutfağının helal içerikli ve güvenilir olduğunun altı çizilirken pandemi koşullarına uygun paketleme ve teslimat servisi en çok önem verilen konulardan biri. Uzak Doğu mutfağının en önemli lokasyonlarından biri olan Tayland’ın yerel ürünlerinin kalite standartlarını korumak için başlatılan sertifika programı, bu alanda ihracatçıların güvenilirliğini de artırıyor. 29 Temmuz 2021’de dondurulmuş ve konserve deniz ürünleri fabrikalarının da aralarında bulunduğu 237 ihracatçıya güvenilirlik sertifikası sunan Tayland Balıkçılık Dairesi, dünyanın dört bir yanına güvenilir içerikleri ulaştırma konusunda beklentileri karşılıyor.

Ticaret Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği ‘Tayland’dan Güvenli Teslimat’ kampanyası ise, Covid-19’dan sterilize edilen Tayland gıda ürünlerini tanıtmak için özel olarak hazırlandı. Söz konusu projede Tayland gıda ürünlerinin kalitesine vurgu yapılırken tüm üretim ve teslimat sürecinin güvenliği konusunda firmalara güvence veriliyor. Gerçekleştirdikleri kampanyalarla Tayland mutfağını daha güvenilir ve pandemi hassasiyetlerine uygun bir şekilde servis etmeyi amaçladıklarını söyleyen Tayland Ticaret Müsteşarı Poonsak Khunudom, dünya çapında birçok ülkede çokça sevilen Tayland mutfağını her zamankinden de güvenilir bir şekilde sofralarımıza taşıdıklarını belirtiyor.

Uzak Doğu’nun kadim geleneklerinden gelen şifa dolu lezzetler Tayland mutfağında

Hayatın her alanında denge unsuruna büyük önem veren Uzak Doğu felsefesini yemeklerine yansıtan Tayland mutfağı; tatlı, ekşi, tuzu ve acının mükemmel birlikteliğinde şaşırtıcı güzellikte lezzetler sunuyor. Yerel ürünler ve baharatların şifası ise, yüzyıllar öncesine dayanıyor. Zencefil, galangal, misket limonu, yeşil köri yaprakları ve daha birçok ürün bağışıklık sistemini güçlendirirken sindirim sorunlarının giderilmesi ve daha pek çok sağlık sorunu için kullanılıyor. Sağlık ve lezzetin buluştuğu Tayland yemekleri, helal sertifikalı ürünlere sahip olmasıyla da dünyanın her bölgesinde güvenle tüketiliyor. Thai Select logosu ise, tüketiciler için tüm bu güvenilirliğin en belirgin işareti…

 

Sosyal Medya'da Paylaşın