Tatlılarıyla damakları şenlendiren İzmir’in en güzel pastaneleri

Diğer tüm lezzetleri kadar tatlılarıyla da öne çıkan İzmir, köklü ve lezzetli ürünleriyle fark yaratan pastanelere sahip. En özel günlerimize lezzet katan İzmir’in en iyi pastanelerinin izini sizin için sürdük.

Reyhan Pastanesi İzmir denilince akla gelen ilk yerlerden biri olan Reyhan Pastanesi adeta bir klasik. Birçok çeşit pasta, tatlı, kurabiye ürünleri olan Reyhan Pastanesi’nin en çok sevilen ürünü ise Vişneli Sükse ve Rokoko. 

Sevinç Pastanesi İzmir’de buluşma noktası neresi diye sorarsanız herkes size Sevinç Pastanesi’ni gösterir. Alsancak’ta yer alan Sevinç Pastanesi’nin pavlovası çok seviliyor. Çilekli milföy ve rokokosu da mekânın favori lezzetlerinden. 

Lozan Pastanesi Yarım asırdır İzmir’in simgelerinden biri olan Lozan Pastanesi; kek, şekerlemeler, kurabiyeler, sütlü tatlılar, tatlı-tuzlu kurabiye çeşitleri ile öne çıkıyor. Lozan Pastanesi’ne özel çikolatalar ve pastalar fark yaratıyor. Bir kat siyah krema, bir kat beyaz krema ve fındıktan oluşan Lozan Special, mekânın favori lezzetlerinden. 

Bravo Pastanesi Butik pasta ve dondurma çeşitleriyle İzmir’in en iyi pastaneleri arasında yerini alan Bravo Pastanesi mevsimine uygun meyvelerle hazırladıkları dondurmasıyla yaz kış çok seviliyor. Dondurmaları kadar çok sevilen diğer lezzetleri ise kurabiyeleri ve yaş pastaları. 

Alaçatı İmren Tatlıcısı 1941 yılından itibaren Alaçatı’nın simgelerinden biri olan Alaçatı İmren Tatlıcısı’nın mutfağı ailenin dördüncü kuşağına emanet. Damla sakızlı kurabiye ve damla sakızlı muhallebilerini tatmadan Alaçatı’dan dönmemelisiniz. 

Topraktan İzmir Bornova’da üç şubeyle hizmet veren Topraktan Pastanesi pavlovasıyla öne çıkıyor. Kurabiyeleri ve portakallı rulo pastasıyla da çok sevilen Topraktan Pastanesi 2001 yılından beri hizmet veriyor. Kartopu, çikolatalı pie ve portakal, badem ve parça çikolatadan oluşan Finike pastası da Topraktan’ın imza lezzetlerinden. 

Arpege Patisserie İzmir’de Fransız esintileri sunan Arpege Patisserie, butik çikolatanın en özel ve doğal halini sunuyor. Arpege’i klasik pastanelerden ayıran en önemli özelliği ise şeker hamuru kullanmamaları. Karamelli brownie, limonlu tart ve Pierre tatlısı da mekanın favori lezzetlerinden. 

Çelebi Pastanesi Son dönemlerin popüler lezzetlerinden biri ve bomba kurabiyesinin mucidi olan Çelebi Pastanesi yedi gün yirmi dört saat hizmet veriyor. Bu lezzetli kurabiyeyi yemek için önünde uzun kuyruklar oluşan Çelebi Pastanesi, İzmir’de bomba kurabiyesi nerede yenir sorusunun en güzel cevabı. 

Sosyal Medya'da Paylaşın