Six Senses Kocataş Mansions Satın Alma Müdürü İlker Karakılıç: “Doğru ürüne yatırım maliyette ciddi tasarruf sağlar”

Dünyaca ünlü Spa anlayışı ile fark yaratan Six Senses Kocataş Mansions, misafirlerine alışılagelmişin dışında bütünsel bir sağlık anlayışı sunuyor. Öztiryakiler ile yaptıkları iş birliği de tüm duyulara hitap eden bu hizmet politikasının bir parçası. “Öztiryakiler her projede vazgeçilmezimiz oldu” diyen Six Senses Kocataş Mansions Satın Alma Müdürü İlker Kılıç, ekipman seçiminin kalitede çok önemli bir yeri olduğu görüşünde.

Sürdürülebilir lüks anlayışının kurucularından olan marka, mutfak için aldığı ürünlerden odalarda kullandığı malzemelere kadar misafirin ve çalışanların dokunduğu her alanda karbon ayak izini azaltan deneyimler sunuyor. Bu  alanda otelcilik sektöründe tek olduklarını söyleyen İlker Kılıç, “Misafirlerin kendileri ve çevreleri ile yeniden bağ kurabilecekleri deneyimler sunuyoruz” diyor.

“Kalite için belli bir bedel ödemek gerekir”

Ana mutfak ekipmanlarından yardımcı mutfak ekipmanlarına, set üstü ürünlerden pastane ekipmanlarına kadar birçok ürün grubunda Öztiryakiler ile çalıştıklarını söyleyen İlker Karakılıç, iki markanın iş birliğinden duyduğu memnuniyeti anlatıyor, “Kalite için belli bir bedel ödemeniz gerekir. Yatırımı başta doğru ürüne yapıp ondan uzun süre verim almak operasyon maliyetlerinde ciddi bir tasarruf sağlar. Öztiryakiler’in sunduğu ürün ve hizmet tam olarak bu. Kullanıcı memnun, satın alma memnun, patron memnun…”

“Earth Lab atölyemizde misafirlerimiz sürdürülebilirlik felsefemize ortak oluyor”

Sürdürülebilirlik felsefesi ve wellnes konsepti ile ağırlama sektöründe önemli uygulamaları hayata geçiren Six Senses, 2023 yılında %100 plastiksiz otellere sahip olmayı hedefliyor.  “Kurulduğu günden bu yana doğaya ve çevreye rağmen değil, doğa ve çevreyle uyum halinde yaşamı temel alan yaklaşımı benimsiyoruz diyen İlker Karakılıç, “Misafirlerimize sıra dışı deneyimler sunarken karbon ayak izini minimalize etmek için de büyük çaba sarf ediyoruz. Örneğin, sürdürülebilirlik faaliyetlerimizi sergilediğimiz Earth Lab atölyemizde misafirlerimiz, mutfağımızdan çıkan atık yağları kullanarak doğal mumlar veya temizlik malzemeleri yapmayı öğrenebiliyorlar. Yani biz felsefemizi yalnızca otelimizde uygulamıyor, aynı zamanda misafirlerimizi de bu felsefenin bir parçası yapıyoruz ve onları bu yaşam şekline teşvik ediyoruz” diyor.

Mehmet Gürs’ün danışmanlığını yaptığı proje kış sezonunda açılıyor

Markanın gelecek dönem projelerini de konuştuğumuz Six Senses Kocataş Mansions Satın Alma Müdürü İlker Karakılıç, “Geçtiğimiz aylarda açılan fine-dining restoranımız Toro Latin Gastro Bar ve henüz bebek adımlarını atan Six Senses Spa’nın ardından, kış sezonunda iki yeni restoran daha açarak projemizdeki tüm ürünleri tamamlamış olacağız” diyor. On dönümlük koru alanında bulunan ve Mehmet Gürs’ün danışmanlığını yaptığı restoranın yanı sıra, İtalyan Skalini Restaurant da kış döneminde tamamlanan projeler arasında olacak.

Bütünsel iyilik halinin ancak doğaya zarar vermeden, çevre ile uyum yakalanırsa geldiği bilinciyle ilerleyen Six Senses Kocataş Mansions, bu bilinci her aşamada misafirlerine aşılama gayesinde. Bu süreçte kullanılan ürünlerin kalitesi ve ekipman seçimine de değinen İlker Karakılıç, Öztiryakiler ile olan iş birliğinin her anlamda varmak istedikleri hedefe katkı sağladığına inanıyor, “Profesyonel, çözüm odaklı yaklaşımları, ürün gamının genişliği, kaliteli ürün, satış sonrası destek ve tabii ki doğru ürün-doğru fiyat… Başka ne isteyebilirsiniz ki?”

Sosyal Medya'da Paylaşın