Şehrin Gözde İtalyan Restoranı Serafina Akmerkez Yenilendi

Rafine ve konforlu ambiyansı, birbirinden leziz yiyecekler sunan seçkin menüsüyle dünyaca ünlü İtalyan restoran zinciri Serafina, Yönetim Kurulu Başkanı Metin Şen’in olduğu Dinesty Grup’un girişimiyle Türkiye’de ilk açılan restoranı olan Akmerkez’deki yerini yepyeni bir dekorasyonla yenilerken, iştah kabartan menüsü de seçkin lezzetlerle zenginleştirdi.

New York merkezli ve dünyaca ünlü isimlerin İtalyan mutfağındaki favori restoran zinciri olan Serafina’nın Akmerkez’deki yeri yenilendi. Menüsünden dekorasyonuna kadar A’dan Z’ye tamamen dönüşen ve 8 senenin ardından güncellenen Serafina Akmerkez, bu yenilik hareketiyle büyük ses getirdi. Şehrin en gözde buluşma, sosyalleşme ve yeme – içme adresi olarak öne çıkan Serafina Akmerkez, gastronomi dünyasındaki yeni iddiasıyla gustosuna değer verenleri ağırlamaya ve damaklarda iz bırakan tatlar sunmaya devam ediyor.

Tipik bir Akdenizli
Ünlü mimar Abdullah Burnaz’ın önderliğinde yenilenen Serafina Akmerkez, yeni mekan tasarımındaki daha ferah, daha rafine, daha aydınlık ve daha konforlu yüzüyle misafirlerini karşılıyor.
İtalyan ve Akdeniz mutfağının en seçkin lezzetlerini sunan yemek menüsü başta olmak üzere şarap ve içki menüsünde de iddiasını dünya çapında yaşatan Serafina, dünyaca ünlü yıldızların da vazgeçilmez lezzet adresi olarak öne çıkıyor.

Namı dünyaya yayılan gusto sahibi lezzetler
2014 yılında Akmerkez ile Türkiye’ye ilk defa gelen Serafina, gusto sahibi lezzet anlayışı ile Akdeniz ve İtalyan mutfağının en seçkin temsilcisi olarak ilgi uyandırıyor. 8 senenin ardından dekorasyonunu ve menüsünü yenileyen Serafina Akmerkez, makarna, pizza, salatalar, et yemekleri, deniz ürünleri, carpaccio, risotto, tiramisu gibi İtalyan ve Akdeniz mutfağının sevilen tatlarını özenle hazırlayarak servis ediyor. Her zaman daha da iyisini yaşatma misyonuyla damakta yer eden lezzetlere imza atan Serafina Akmerkez’in mevsime uygun özel bir seçkiyle yenilenen yeni menüsünde incecik hamurlu İtalyan pizzaları ve ev yapımı makarnalar öne çıkıyor. Tipik bir İtalyan karakteriyle hazırlanan menü, Zuppa yani çorba ile başlıyor, Insalate yani salatalar, Antipasti yani başlangıçlar, Mozzarella & Burrata, Platters yani paylaşım tabakları, Pasta yani makarnalar, Risotto & Ravioli, Secondi Piatti yani balık ve kırmız et yemekleri, Guarniture yani garnitürler, La Pizza yani İtalyanların deyimiyle ana kahraman yemek şeklinde devam ediyor.

Açıldığı günden beri İstanbul’un şüphesiz en iyi İtalyan mutfağı adreslerinin başında gelen Serafina, deneyimli şeflerin önderliğine hazırlanan all day casual ve fine dining konseptli lezzetleri, konforlu ve şık ortamı, kaliteli ve güler yüzlü servis anlayışı ile ağırladığı misafirlerine en iyi hizmeti sunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın