Winetolia & Olivetolia 2022 Gastronomi Festivali Antalya’da Gerçekleştirildi

Çağdaş vizyona sahip gelenekselleşmiş şarap ve gastronomi kültürüne personel yetiştirmek ve istihdam çalışmaları yapmak adına sektör yöneticilerinin bir araya geldiği Winetolia & Olivetolia 2022 Gastronomi Festivali, 9- 11 Aralık tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi. Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen, festivalde konuşmacı ve moderatör olarak yer aldı.

Sektöre değer katan Winetolia 2022 Gastronomi Zirvesi 9-11 Aralık tarihlerinde Antalya Aska Lara Resort’ta gerçekleştirildi. Katılımcıları sektörün öncü firmaları ve gastronominin yenilikçi teknolojileri ile buluşturan etkinlikte akademisyenler, uzmanlar ve sommelierler ile şarap ile peynirin tarihi ele alındı.

Şarap Üstatları Derneği Winetolia & Olivetolia Organizasyon Komitesi Başkanı Reha Arar, “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal sorunların yanında sektörümüz geçen yıla nazaran büyümüştür. Türk şaraplarının, zeytinyağlarının ve peynirlerinin dünya pazarında her geçen gün daha fazla tanınıp ödüllendirilmesi en büyük mutluluğumuzdur.” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın