Şehrin gerçek Meksikalısı Ranchero Şimdi Fişekhane’de

Meksikalı Ranchero, büyümeye devam ediyor. Meksikalı & Türk bir ailenin işlettiği mekan, bu sıcak ülkenin Aztek ve Mayalara kadar uzanan binlerce yıllık tarihini, renkli kültürünü ve dünyaca ün yapmış en özel lezzetlerini şimdi de Zeytinburnu’ndaki Büyükyalı Fişekhane’ye taşıdı.

“Şehrin Meksikalısı” 5. şubesini, İstanbul’un popüler kültür, sanat, eğlence ve gastronomi adresi Büyükyalı Fişekhane’de açtı.

Misafirlerini Türkçe karşılığı “gelenekleri kutla” anlamına gelen “Celebra La Tradicion” sloganıyla karşılayan Ranchero, şubelerine bir yenisini daha ekledi. İlk olarak 2005 yılında Suadiye’de açılan mekan, sırasıyla Nişantaşı, Watergarden ve Maidan Ankara’da hizmete açtığı yeni restoranlarla büyümesini devam ettirdi. Ranchero, gerçek Meksikalıların elinden çıkan gerçek Meksika yemeklerini şimdi de Büyükyalı Fişekhane’deki yeni mekanında servis etmeye başladı.

Sahip olduğu atmosferi, orijinal yemekleri ve bu lezzetlere eşlik eden Latin müzikleriyle adeta Meksika’yı Türkiye’ye taşıyan Ranchero’yu bilinen diğer Meksika restoranlarından ayıran en önemli özellik, menüsünde yer alan lezzetlerde orijinal Meksika ürünlerini kullanması.

Şubelerinde kullandığı tüm sosları kendisi üreten Ranchero, Meksika mutfağının değişmezi un ve mısır tortillasını Meksika usulü olarak misafirleriyle buluşturabilmek için de kendi tesisini kurdu. Şubelerinde sunduğu tüm tortilla çeşitlerini kendi tesisinde günlük ve taze üretip, servis ediyor. Orjinal Meksika reçetesine sadık kalarak ürettiği soslarda yine tamamen kendi karışımları baharatlar kullanılıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın